Varsa öneriniz getirin

Giriş Tarihi: 22.11.2016
Varsa öneriniz getirin

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, erken evlilik düzenlemesiyle ilgili olarak muhalefete seslenerek “CHP ve MHP teklifleri varsa onu getirsinler” dedi

Bakanlar Kurulu, dün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplandı. 7 saat süren toplantı arasında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş basın toplantısı düzenledi. Kurtulmuş şunları söyledi:
(Erken evlilik düzenlemesi) Bu yapılan düzenleme bir ihtiyaca binaen, Türkiye'de fiilen var olan bir uygulamadan, törelerden kaynaklanan gerekçelerle gündeme getirilmiştir. Asla tecavüz suçlarını kapsamamaktadır, kapsamayacaktır.
Şu anda düzenleme o tarihten öncesini (16 Kasım) ilgilendiren bir düzenlemedir. Bir af değildir, hukuki bir düzenlemedir. Başka bir şey konuşulacaksa, CHP ve MHP'nin kendi teklifini getirmesinin en doğru yol olduğunu söylüyoruz.
Başka bir düzenleme getirilmesi bu eleştiriyi yapanların sorumluluğunda değil midir? Yeni bir şey olması için ortada yeni bir teklifin olması lazım. (Yeni anayasa) Görüşmeler genel çerçevesi itibariyle olumlu bir seyir takip ediyor. MHP'ye teklifimiz verilmiştir. Henüz MHP kendi içinde değerlendirmeyi yapıp son noktayı koymuş değil. Bir karar verecek, 330 aşılacak durum anlaşıldığında da hızlı şekilde konu Meclis'e getirilecek.
Türkiye'nin (internet üzerindeki) verileri yurtdışına gidiyor ve oradan tekrar Türkiye'ye geliyor. Veri merkezlerinin Türkiye'de olması projesi hızlandırılacak.
(Dövizdeki dalgalanma) Perşembe günü Para Piyasaları Kurulu toplantısı yapılacak. Bu toplantıda Merkez Bankası yapacağı hazırlık çerçevesinde bağımsız bir kurul olarak bu konuyla ilgili kararı verecek. Ekonomide olağanüstü bir durum söz konusu değil.
(Cumhurbaşkanı'nın Şanghay İşbirliği açıklaması) Türkiye, dünyanın bütün bölgeleriyle eş zamanlı çok taraflı olarak ilişki kurabilecek ender ülkelerden biridir. Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği bir niyeti var. Şu an gözlemci ülkeyiz. Orada atılacak herhangi bir adım Türkiye'nin başka bölgelerle olan ilişkisini ortadan kaldıracak anlamına gelmez. Gelişmeleri zaman içinde göreceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varsa öneriniz getirin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN