38 öğretmen ve doktora gözaltı

Ş.Urfa’da 38 doktor, öğretmen ve esnaf gözaltına alındı. Kayseri’de ise darbenin kilit isimlerinden tutuklu Orgeneral Akın Öztürk’ün eski emir subayı tutuklandı

Giriş Tarihi: 23.11.2016
38 öğretmen ve doktora gözaltı
Konya: Selçuk ve Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde görevli 47 akademisyenden 23'ü hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. 16'sı gözaltına alındı. 24'ün de ifadesi alınacak.
Şanlıurfa: 14 ilde "Işık evleri" yapılanmasına düzenlenen operasyonda, himmet topladıkları ve örgüte finans sağladıkları belirlenen aralarında doktor, öğretmen, dershane müdürü ve esnafların da bulunduğu 38 şüpheli gözaltına alındı.
Düzce: Biri polis 5 şüpheli gözaltına alındı.
Samsun: 15'inci Piyade Eğitim Tugayı'nda görevli 2 astsubay gözaltına alındı.
Adana: 2'si tutuklu, 2'si firari 13 gazeteci için, 15'er yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
Bursa: Örgüt bünyesindeki 16 eğitim kurumunun bağlı olduğu Silm Eğitim Tesisleri İşletme Şirketi'nin ortakları ile eğitim kurumlarındaki müdür ve müdür yardımcılarının bulunduğu 10 şüpheli tutuklandı. Aralarında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin dünürü İlhan Arslan'ın da bulunduğu 18 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı.
Erzurum: FETÖ'nün sözde "Erzurum avukatlarının imamları" olan 2 öğretmen ile bölgedeki 10 ilde görevli adliye personelinden sorumlu sözde "bölge imamı" bir öğretmenin de aralarında yer aldığı 44 daha kişi gözaltına alındı. Diğer bir operasyonda da biri avukat 19'u polis 27 kişi tutuklandı.
Sakarya: ByLock kullandıkları belirlenen Bayram Hızal, Kemal Özdemir ve Fatih Oğur tutuklandı.
Hatay: ByLock kullandıkları tespit edilen 3 emniyet amiri, 2 şube müdürü ve komiserlerin de aralarında bulunduğu 28 kişi tutuklandı
Kayseri: Darbe girişiminin önde gelen isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şûra eski tutuklu Orgeneral Akın Öztürk'ün, Tümgeneral olarak kentte görev yaptığı dönemde emir astsubaylığını yapan ve 15 Temmuz gecesi Öztürk'le görüşerek Kayseri'deki durumu aktardığı belirlenen emekli Astsubay Ali Ü. ile 2 şüpheli tutuklandı.

SINIRDA YAKALANAN ÇİFT CEZAEVİNDE
Edirne: Yasadışı yollarla sınırı geçmek isterken Havsa ilçesinde yakalanan, kapatılan Turgut Özal Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım ile tıp fakültesi öğretim üyesi eşi Doç. Ümran Yıldırım tutuklandı.
Bolu: 4 aydır saklandığı Balıkesir'deki kayınpederinin evinde yakalanan FEM Dershanesi Müdürü Olgun Yıldız tutuklandı.
Kastamonu: ByLock kullanan 14 kişi tutuklandı.
Nevşehir:Bir teğmen ve bir öğretmen tutuklandı.
Çankırı: FETÖ'den 10 kişi gözaltına alındı.

Halit TURAN- Mehmet YILDIRIM- Tuna ÇAMMurat SAVAŞ-Şener URFA-Ali ALTUNDAŞ- Kasım ŞAHİN-Alpaslan KÖRÜKÇÜ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
38 öğretmen ve doktora gözaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN