Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım basın mensuplarının sorularını yanıtladı. AP'nin skandal Türkiye kararına ilişkin sert açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, "Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yok. Avrupa Birliği ile ilişkiler, zaten de öyle aman aman, çok sıkı fıkı ilişkiler değil, ite kaka giden, kerhen yürüyen bir ilişkidir. Avrupa'nın, 'güvenlik için Türkiye vazgeçilmez' derken bir yandan, bir yandan da eften püften nedenlerle böyle kararlar almış olması tam bir çelişkidir. Özellikle AB üyesi ülkelerin liderlerinin bu vizyonsuzluğa karşı seslerini yükseltmelerini bekliyoruz. Bize demokrasi dersi vermek isteyenlerin gerçek yüzünü bütün dünya ibretle izliyor" dedi.

Giriş Tarihi: 24.11.2016 17:03 Güncelleme Tarihi: 24.11.2016 17:26
Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Yıldırım, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatı'nda üç askerin şehit edilmesine ilişkin "Belli ki bölgede Türkiye'nin DEAŞ ile yaptığı bu mücadeleden, bazıları memnun olmamış, memnun olmayanlar var. Ancak bu yapılan saldırılar da elbette ki karşılığını görecektir." dedi.

Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu ve buna benzer saldırıların nereden gelirse gelsin, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığını azaltmayacağını söyledi.

"BU KARARIN BİZİM AÇIMIZDAN HİÇBİR ÖNEMİ YOK"

Avrupa Parlementosu'ndaki Türkiye oylamasına ilişkin de konuşan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yok. Avrupa Birliği ile ilişkiler, zaten de öyle aman aman, çok sıkı fıkı ilişkiler değil, ite kaka giden, kerhen yürüyen bir ilişkidir. Avrupa Birliği şunu anlamalı; Avrupa, gelecek vizyonunu Türkiye ile beraber mi şekillendirecek yoksa Türkiyesiz mi şekillendirecek buna karar vermeli."

"AVRUPA'NIN BÖYLE KARARLAR ALMIŞ OLMASI ÇELİŞKİDİR"

Yıldırım, "Avrupa'nın, 'güvenlik için Türkiye vazgeçilmez' derken bir yandan, bir yandan da eften püften nedenlerle böyle kararlar almış olması tam bir çelişkidir. Özellikle AB üyesi ülkelerin liderlerinin bu vizyonsuzluğa karşı seslerini yükseltmelerini bekliyoruz. Bize demokrasi dersi vermek isteyenlerin gerçek yüzünü bütün dünya ibretle izliyor" ifadesini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN