Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işık'tan Avusturya yaptırımına ilk açıklama

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Avusturya Meclisinin, Türkiye’ye askeri teçhizat ve malzeme ihracatının engellenmesini talep eden önergeyi kabulüne ilişkin ilk açıklamasını yaptı

Giriş Tarihi: 25.11.2016 12:36 Güncelleme Tarihi: 25.11.2016 15:21
Işık'tan Avusturya yaptırımına ilk açıklama

ÖNCEKİ YAPTIRIM ASELSAN'I DOĞURMUŞTU

Milli Savunma Bakanı Işık: "Bugün Avusturya tarafından alınan kararın çok daha şiddetlisi 1974 Barış Harekatı'nda Türkiye'ye karşı uygulanmıştı. O uygulama ASELSAN'ı doğurdu. Ben eminim ki bu tip uygulamalar Türkiye'nin savunma sanayisinde milli ve yerli silahlarını geliştirmesinde bize daha ciddi bir motivasyon sağlayacak. Avusturya'nın aldığı bu kararı kesinlikle kınıyoruz. Ancak bu savunma sanayi, üretim ve teknikte ne kadar tedbirli olmamız gerektiği konusunda önemli bir işaret" dedi.

TSK ALIMLARINA MÜRACAT

Ayrıca Işık, alımlarla ilgili olarak "Uzman çavuş, sözleşmeli er ve erbaşla ilgili 19 bin kişilik kadroya şu ana kadar 134 bin müracaat oldu. Yine subay, astsubay ve askeri okul öğrencileri için 11 bin kişilik kadroya da şu ana kadar 152 bin başvuru oldu. Bu, TSK'ya halkımızın gösterdiği teveccühün çok güzel bir göstergesi" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık'tan Avusturya yaptırımına ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN