Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Şehit oldular, ülkeyi alçaklara teslim etmediler’

Giriş Tarihi: 25.11.2016
‘Şehit oldular, ülkeyi alçaklara teslim etmediler’

Başbakan Binali Yıldırım Türkiye'nin 81 ilinden gelen 380 öğretmenle Çankaya Köşkü'nde öğle yemeği yedi. Yıldırım öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Öğretmenlerimiz Yusuf Elitaş ve Ramazan Konuş 15 Temmuz'da "Kalkışma var" sedasını duyunca tıpkı diğerleri gibi "Öleceksek bugün ölelim" diyerek, ana, eş ve çocuklarıyla hiç tereddüt etmeden meydanlara indi. Şehadet şerbeti içti ama bu ülkeyi alçaklara teslim etmediler.
Bugün bölücü terör örgütünde gözünü kırpmadan toplulukların içine girerek kendini patlatan, insanların hayatını yok eden, devletin silahını, uçağını alarak vatandaşlarımızın üzerine gözünü kırpmadan ateş açanlar, bizim yetiştirdiğimiz öğrenciler değiller. Demek ki bir yerde eksik bıraktığımız bir şey var. Onu mutlaka bulmalıyız ve telafi etmeliyiz. Çocuklarımızı ne bölücülere ne FETÖ'cülere asla ve asla kurban etmeyeceğiz, onlara bırakmayacağız.
Bina, fabrika yaparsınız, taşa toprağa yatırım yaparsınız bunların ömrü bellidir. Ama insana yatırım yaparsanız bu nesilden nesile devam eder. 2002'de eğitime ayırdığımız bütçe sadece 10 milyardı. 2017 bütçesi 12 kat artıp 122 milyar 500 milyona çıktı. Okul öncesi eğitim önümüzdeki yıldan itibaren zorunlu olacak.

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

GAZİ ÖĞRETMENDEN AĞLATAN KONUŞMA
15 Temmuz'da gazi olan, eşi Ramazan Konuş'u da şehit veren öğretmen Hacer Konuş tüm salonu gözyaşlarına boğdu. Konuş, "Duvarın üzerinde kocamla el ele tutuşmuşken helikopter geldi. Eşim şehit olmuştu. Evlatlarım babasız büyürdü ama vatansız kalmak daha zordu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Şehit oldular, ülkeyi alçaklara teslim etmediler’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN