Emine Erdoğan: Mazlumların acısı gökkubbeyi inletiyor

Giriş Tarihi: 26.11.2016
Emine Erdoğan: Mazlumların acısı gökkubbeyi inletiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) Kadın ve Adalet Zirvesi'nin Gala Yemeği'ne katıldı. Emine Erdoğan, burada yaptığı konuşmada toplumsal sorunlar karşısında aldığı aktif tutumlar nedeniyle KADEM'i tebrik etti. Adaletin, eşitlerarası ilişkiden çok, farklılıklar arasındaki ilişkilerde hayati önem taşıdığını belirten Erdoğan yaşadığımız dünyada bu dengenin yeterince tesis edilmediğini belirtti. 'Mazlumların acısı gökkubbeyi inletiyor" diyen Erdoğan şöyle konuştu:

"DÜNYA GÖRMEZDEN GELDİ"
Yanıbaşımızdaki Suriye'de gazap, merhametin ve hakkaniyetin önüne geçti. Kadınlar, sebebi olmadıkları şartları yaşamaya mahkum edildi. Çocuklar, hiç sorumlu olmadıkları bir dünyanın yükünü taşımaya mecbur bırakıldı. Acı karşısında duyarsızlaşan dünya ise, bu zulmü, bu adaletsizliği görmezden geldi.
Kadınlarımızın iş gücüne katılım oranı son 10 yılda yüzde 23'ten yüzde 31'e çıktı. Kadın milletvekili oranlarında son 10 yılda, yüzde 4'lerden, yüzde 14'lere bir artış sağlandı.
Eğitim çağındaki kızların yeri yalnızca okuldur. Eğitim yuvaları, kız çocuklarımızı, içine düşebilecekleri yanlış uygulamalardan koruyacak en güvenilir limandır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emine Erdoğan: Mazlumların acısı gökkubbeyi inletiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN