Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne ’e en sadık askerleri seçtiler

Giriş Tarihi: 30.11.2016
Suikast timine Fetullah Gülen’e en sadık askerleri seçtiler

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı: Marmaris’e giden ne, en sadık ’cüler alınmış. Erdoğan’ın korumasını ise timin komutanı binbaşı vurup şehit etmiş

15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kaldığı Marmaris'teki otelini basan ne açılan davanın iddianamesini hazırlatan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, SABAH'a konuştu. Başsavcı Necip Topuz şöyle konuştu:

49 SANIĞA BİN YIL HAPİS
"221 sayfalık iddianamenin yaklaşık 60 sayfasında örgütün tanımı yapılıyor. ise Türk Ceza Kanunu'nun 'Örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır' hükmü gereğince bir numaralı sanık. Sanıklar hakkında 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor. Ayrıca orada polislerle çatıştılar, ona yönelik olarak 'Adam öldürmeye teşebbüs', 'Mala zarar verme', 'Kamu malına zarar verme' gibi çok sayıda suç var. Bu suçlardan da 49 sanık hakkında yaklaşık 1000 yıl hapis cezası isteniyor."

"Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin'in, timinin komutanı Binbaşı Şükrü Seymen'in silahından çıkan kurşunla şehit olduğu, yapılan DNA incelemesinde de silahı Seymen'in kullandığı belirlendi. Polis memuru Nedip Cengiz Eker'i şehit eden kurşunun da hangi silahtan çıktığı tespit edildi. Silahı kimin kullandığını sapatamak için ele DNA incelemesi sürüyor. Ayrıca 2 bin 390 parmak izi ile ilgili biyolojik ve balistik inceleme yapıldı.

ERDOĞAN MÜŞTEKİ
Sayın Cumhurbaşkanımız , avukatlarının şikâyeti doğrultusunda iddianamede müşteki sıfatıyla yer alıyor. , darbeyi gerçekleştirirken direnç noktalarını tasfiye etmek istedi. Darbenin önündeki en büyük engel olarak görülen sayın Cumhurbaşkanı'nı etkisiz hale getirmek için de bu görev en sadık örgüt üyelerine verildi.

KENDİ HELİKOPTERİNİ BİLE TARAMIŞ
Başsavcı Necip Topuz:
Suikast timinin komutanı Binbaşı Şükrü Seymen, kendilerini almak için alçalan ancak güvenlik güçlerinin açtığı ateş nedeniyle iniş yapamayan, arkadaşlarının kullandığı helikoptere de yaylım ateş açmış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suikast timine Fetullah Gülen’e en sadık askerleri seçtiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN