Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Buradan müjdesini veriyorum, dünyada ilk sıralara yerleştik

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 30. 'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan nin büyüme oranında dünyada ilk sıralara yerleştiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 1.12.2016 14:35 Güncelleme Tarihi: 1.12.2016 15:56
Erdoğan: Buradan müjdesini veriyorum, dünyada ilk sıralara yerleştik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 30. 'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"KENDİNİZİ TEST EDİN DOĞRU YOLA GELİN"

, Avrupa'daki bazı firmaların askeri malzeme satışıyla ilgili açıklamalarına ilişkin de şöyle konuştu:

"Biz bu sancıları en başından itibaren yaşadığımız, hissettiğimiz için 14 yıldır kendi ayaklarımızın üzerinde durmamızı sağlayacak bir alt yapıyı kurmaya çalışıyoruz. Bunlar zavallı. Siz bizim Çanakkale destanını okudunuz mu? Artık Haçlı zihniyetleri tarih oldu. Yoksa bunu mu uyandırmak istiyorsunuz? Böyle bir geri dönüş mü yapmak istiyorsunuz? Eğer böyle bir teşebbüsün içerisindeyseniz bu çok yanlış bir şey. Önce kendinizi bir test edin, bu ülke bir NATO ülkesidir. Bir NATO ülkesine karşı 'Biz böyle bir adımı nasıl atarız' diye kendinize sorun. Yanlış yoldasınız, kendinizi test edin doğru yola gelin."

BÜYÜME ORANLARINDA İLK SIRALARDAYIZ

Terör örgütünün ağbabaları şimdi bel altından vurmaya başladığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde nin maruz kaldığı saldırılarla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Terör örgütlerinin ağababaları, baktılar ki bu iş silahla, bombayla, tankla, uçakla olmuyor, bu defa bel altından vurmaya başladılar. Son günlerde ekonomimizin maruz kaldığı saldırıları işte bu şekilde değerlendirmek gerekiyor. Bu spekülasyonların arkasındaki güçlere diyorum ki, sizin eli kanlı katillerinize pabuç bırakmayan bu millet, o bir a satın aldığınız piyonlarınızla bunları karıştırmayın, bu millet, darbenin ertesi günü 2,5 milyar dolarını bozdurup ekonomisine destek olmuş bir millettir. i silah olarak kullanıp bize dize getireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu yıl yaşadığımız onca badireye rağmen büyüme oranında dünyada ilk sıralara yerleştirdiğimizin müjdesini buradan veriyorum. Hiç endişe etmeyin. Ben milletime inanıyorum. Bakın yapılandırmaya giden borçlarda 100 milyarın üzerinde taksitlendirme yaptı milletim. Bu millet böyle bir millet. Hiç merak etmeyin Allah'ın dediği olur. Kamu sözleşmelerinde Türk Lirasına geçtik. Faizsiz kazanç sistemlerini kullanacağız. Şundan emin olun Türkiye'nin istikameti sağlamdır.

"Büyüme oranlarında ilk sıralardayız"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Buradan müjdesini veriyorum, dünyada ilk sıralara yerleştik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN