Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarih yapraklarından çıkıp tarih yazdık

15 Temmuz gecesi Türk milletinin destansı duruşuna tüm dünyadan methiyeler düzüldüğünü belirten Enerji Bakanı Albayrak, “15 Temmuz’la birlikte tarihin yapraklarından çıkıp gelerek meydanlarda o tarihi yazan bir nesil oldu” dedi

Giriş Tarihi: 1.12.2016
Tarih yapraklarından çıkıp tarih yazdık
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Atatürk Stadı bünyesindeki Hakem Seminer Salonu'nda düzenlenen Siyaset Akademisi İzmir eğitim programına katıldı. Konuşmasında FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimini hatırlatan Albayrak şunları söyledi:

SİYASETTE TARİH YAZAN LİDER: Siyaset akademisine siyaset dersi vermek için davetliyim, ancak enerji ve ekonomiden bahsedeceğim. Zaten siyaset öğreten, siyasette tarih yazan bir lider var.

ARTIK BAŞKA BİR SİYASET VAR: 15 Temmuz sonrası AK Parti özelindeki siyaset akademisi ayrı bir anlam kazandı. 15 Temmuz'dan sonra başka bir iklim var Türkiye'de. AK Parti açısından başka bir siyaset var, siyasetin bir parti özelinde değil tüm Türkiye için, 80 milyon için, nasıl ve niçin yapılması gerektiği karşımıza çıktı.

ERDOĞAN'IN ÇAĞRISIYLA DESTANSI DURUŞ: İzmirliler 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir çağrısıyla saat kulesinin önünde toplandı. 81 ildeki bu destansı duruş çok etkili oldu.

METHİYELERİ DUYSANIZ ÇOK ŞAŞIRIRSINIZ: Son birkaç aydır katıldığımız tüm uluslararası programlarda, devlet başkanları düzeyinde Türk milletine düzülen methiyeleri duysanız inanın çok şaşırırsınız. Teşkilatlarımızda geçmişe referansla Kurtuluş Savaşı, İstanbul'un Fethi, Osmanlı dönemi destanlarımızı anlatırdık. Artık 15 Temmuz'la birlikte tarihin yapraklarından çıkıp gelerek meydanlarda o tarihi yazan bir nesil oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarih yapraklarından çıkıp tarih yazdık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN