Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Hayırcılara cevabı evet, evet diyerek vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 yıllık hayalim dediği proje olan Şehir Hastanelerinin ilki bugün Mersin'de açılıyor. Açılış töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, "Onlar hayır dedikçe direndikçe engelleri aşa aşa bugünlere geldik" dedi. Nisan ayında yapılacak referanduma ilişkin Mersinlilere şu açıklamalarda bulundu: Nasıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 10 Ağustos seçimlerinde iş başına getirdiğiniz gibi önümüzdeki seçimlerde de sadece Cumhurbaşkanını değil, 5 yıllığına Türkiye'yi yönetecek Cumhurbaşkanını ve ekibini de seçeceksiniz. Hayırcılara cevabı Nisan'da evet, evet diyerek vereceğiz.

Giriş Tarihi: 3.2.2017 16:51 Güncelleme Tarihi: 3.2.2017 19:08
Başbakan Binali Yıldırım: Hayırcılara cevabı evet, evet diyerek vereceğiz

Mersin Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle hizmete giriyor.

Mersin'de açılan Şehir Hastanesi açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Onlar hayır dedikçe direndikçe engelleri aşa aşa bugünlere geldik" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım: Hayırcılara cevabı evet, evet diyerek vereceğiz

"BU HASTANE ADETA 5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA"

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında şunları kaydetti: Şehir hastaneleri insanımızın sağlığına verdiğimiz değerin bir göstergesi ama ne yaptılar? Bunun için kanun çıkardılar, kanunu mahkemeye taşıdılar sonra başka bir mahkemeye taşıdılar. Ama inatta bir murattır dedik ve peşini bırakmadık. Bugün bütün engelleri aşarak bu muazzam eseri hizmetinize sunmuş oluyoruz. Bu hastane adeta 5 yıldızlı otel konforunda olmuş. Bir sağlık külliyesi olarak hizmet verecek olan bu hastanede helikopter pistinden, kapalı-açık otoparka kadar, acil muayenelerin yapılacağı yerler ve daha birçok şey. Tam 1300 yatak, Mersin ihtiyacını, başka ülkelerden hastaların gelebileceği bir eser. 650 milyon harcandı. Mersin'e helal hoş olsun. Hükümet olarak Mersin'in ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu biliyoruz. 15 yılda Mersin'e tam 16 katrilyonluk yatırım yaptık. Helal hoş olsun. Engelleri kaldıra kaldıra geliyoruz.

TÜRKİYE'NİN İLK ŞEHİR HASTANESİ

"MERSİN 2007'DE EVET DEDİ"

21 Ekim 2007'de cumhurbaşkanının sizler tarafından seçilmesinin yolunu açan referandum Mersin yüzde 70 oranında evet dedi. Şimdi yine diyorlar ki Cumhurbaşkanını millet seçmesin, yine hayır diyorlar siz ne diyorsunuz? İşte bu kadar! Şimdi yaptığımız 2007 sizin yaptığınız ve evet diyerek cumhurbaşkanının millet tarafından seçilmesindeki değişikliğin eksik kalan kısımlarını yapıyoruz. Karar verildi, millet hükümetin nasıl oluşacağına sandıkta karar verecek. Rejimin falan değiştiği yok, değişen değişimin ta kendisidir. Türkiye hakettiği yolda emin adımlarla ilerleyecek. Cumhurbaşkanını siz seçeceksiniz. Nasıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 10 Ağustos seçimlerinde iş başına getirdiğiniz gibi önümüzdeki seçimlerde de sadece Cumhurbaşkanını değil, 5 yıllığına Türkiye'yi yönetecek Cumhurbaşkanını ve ekibinide seçeceksiniz. Hayırcılara cevabı Nisan'da evet, evet diyerek vereceğiz. Değerli kardeşlerim, biliyorum sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanım birazdan size hitap edecek.

TÜRKİYE'NİN İLK ŞEHİR HASTANESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım: Hayırcılara cevabı evet, evet diyerek vereceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN