Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatana sahip çıktık

Giriş Tarihi: 13.3.2017
Vatana sahip çıktık

Polis köpeği tarafından bacağı ısırıldığı sırada çekilen fotoğrafları Hollanda'da faşizmin belgesi olan Hüseyin Kurt (31), SABAH'a o anları anlattı. İşte aslen Trabzonlu olan Hollanda doğumlu 4 çocuk babası Kurt'un sözleri:
Bakanımızın bir yerde tutulduğunu öğrendik. 15 kişi oraya gittik. Polis bize önce coplarla ve atlarla saldırdı. Üzerimize atları sürdüler. Sonra da köpeklerle saldırdılar. Yapılanlara tepki göstermek, vatanımıza ve bakanımıza sahip çıkmak için oradaydık.


Ben ve yeğenlerim ön taraftaydık. Sonra enseme copla vurup beni yere indirdiler. Köpek baldırımdan ısırdı. Yüzüm, boynum, en büyük de baldırım hasar gördü. Polis beni o halde gözaltına alacakken ambulanstaki sağlık ekibi, 'Bununu durumu ağır, hastaneye götürmemiz gerekiyor' deyince polis izin vermek zorunda kaldı. O sırada kendimden geçmişim. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Enfeksiyon kapmaması için temizleyip sardılar. Benim gibi başka yaralananlar da vardı.

Türklerin üzerine atları ve köpekleri sürdüler
Olaylar sırasında ilan edilen OHAL'i genişlettiler. Biz daha önce böyle bir şey görmedik. Bunlar Erdoğan'a, Türkiye'ye ve referanduma karşılar. Biz burada Türkiye Cumhuriyeti devletini savunduk ve dik duruşumuzu gösterdik.Bir daha yaşanırsa, hiç düşünmeden yine aynı şeyi yaparız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatana sahip çıktık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN