Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Son damla kanımıza kadar vatanı korumaya hazırız"

Gaziantepli Murat Özkaya, Polis Okulları Meslek Eğitim Merkezi'nde () ön lisans mezunlarının da lisans mezunları gibi polis olabilmesi için internet üzerinden imza kampanyası başlattı. 17 bin 500 imza toplayan Özkaya, ''Biz de üniversite mezunuyuz ve polis olmak istiyoruz. 15 Temmuz'da gördük. O helikopterleri uçuranlar, en iyi şekilde eğitim almışlardı. Sadece eğitimle olmuyor. Onların ne faydasını gördü bu ülke. Biz vatanımızı korumak için kanımızın son damlasına kadar hazırız'' dedi.

Giriş Tarihi: 19.3.2017 16:56 Güncelleme Tarihi: 19.3.2017 16:58
Son damla kanımıza kadar vatanı korumaya hazırız

İnternet üzerinden başlatılan 'Ön Lisans Mezunları da Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne (PÖH ve ) Alınsın' imza kampanyasında 17 bin 500'den fazla imza toplandı. Kampanya için Ankara'ya giderek Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulus Yönter ve AK Partili vekillerle de görüşen Murat Özkaya, milletvekillerinin topladıkları imza sayısını biraz daha arttırmalarını ve referandumdan sonra da gelmelerini söylediklerini ifade etti.

''VATANIMIZI KORUMAK İÇİN HAZIRIZ''

Ön lisans okumanın polislik için bir kıymeti olmadığını söyleyen Özkaya, ''Ülkemizde lise mezunlarını polis meslek yüksekokuluna alıyorlar. Lisans mezunlarını POMEM'e alıyorlar. Önlisans mezunlarına da ya 2 sene hakkını çöpe at, tekrar 'ye gir, polis meslek yüksekokulunda eğitim al; ya da 2 sene daha okuyup lisansı tamamla diyorlar. Ben de böyle bir imza kampanyası başlattım. Referandumdan sonra alımlar var, ona yetiştirmeye çalışıyoruz. Biz de üniversite mezunuyuz. Biz de polis olmak istiyoruz. 15 Temmuz'da gördük; o helikopterleri uçuranlar en iyi şekilde eğitim almış olanlardı. Sadece eğitimle olmuyor. Onların ne faydasını gördü bu ülke. Biz vatanımızı korumak için kanımızın son damlasına kadar hazırız. Vatanını, milletini, bayrağını savunmanın yaşı ve cinsiyeti olduğunu düşünmüyoruz. Devlet büyüklerimizin de bu anlamda gerekli olan düzenlemeleri yapacağınıza inanıyoruz'' dedi.

BAYANLARA DAHA FAZLA KONTENJAN

İmza kampanyasına polis olmak isteyen kadınlar da büyük destek veriyor. Bir kadın olarak polis alımlarında daha fazla açılmasını istediklerini belirten Merve Göksel, ''Kadın kontenjanının daha fazla olmasını istiyorum. Erkekler savaşırken, mücadele verirken, asker ve polis olabilmek için uğraşırken, biz de olmak istiyoruz. Ben asker kızıyım. Çevremde de hep asker ve polis oldu. Bununla birlikte vatan aşkı hep fazlasıyla oldu bende. Ben de vatanım için mücadele vermek istiyorum. Bu yüzden polis olmamızın önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Son damla kanımıza kadar vatanı korumaya hazırız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN