Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'çu ler hakim karşısında

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "" kullandıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan 63'ü tutuklu 86 in yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.

Giriş Tarihi: 21.3.2017 10:08
Bylock'çu polisler hakim karşısında

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "" kullandıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan 63'ü tutuklu 86 in yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı. Duruşmanın başladığı sırada bir sanık avukatı dün müvekkillerinin ifade verdikten sonra isim ve soyisimleri ile internete düştüğünü belirterek "müvekkillerimin isim ve soy isimlerinin açık olarak yayınlanmaması için basının uyarılmasını istiyorum" dedi. başkanı Fikret Demir ise "sansür mü uygulayalım? Sonra yapabileceğiniz bir şey varsa yapın" dedi.

15 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nin baktığı davanın ikinci duruşması Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nun karşısındaki duruşma salonunda başladı. Duruşmaya "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezazı istenen 60 tutuklu sanık ve 2 tutuksuz sanık katıldı. Sanıkların avukatlarının hazır bulunduğu duruşmaya sanık yakınlarıda izleyici olarak katıldı. Duruşma sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam ediyor.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanan, FETÖ/PDY Örgütünün tarihçesi anlatıldığı ve analizi yapıldığı iddianamede,"ByLock" kullandığı tespit edilen 63'ü tutuklu 86 polis hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Sanık polislerin bir kısmının meslekten ihraç edildiği, bir kısmının da açığa alındığı belirtiliyor. "ByLock" kullandıkları tespit edilen sanıkların, örgüt lider ve yöneticilerinden söz konusu program üzerinden emir ve talimat alarak süreklilik, etkinlik arz edecek şekilde örgütün hiyerarşik yapısı içerisinde yer almak suretiyle üzerine atılı suçu işledikleri iddia ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bylock'çu polisler hakim karşısında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN