Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küliye’deki

Giriş Tarihi: 21.3.2017
Küliye’deki Bakanlar Kurulu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı si'nde 'na başkanlık etti. Yaklaşık 4.5 saat süren toplantıda 16 Nisan'da yapılacak referandum ile ilgili güvenlik tedbirleri, terör örgütleri PKK, DEAŞ ve FETÖ'ye yönelik operasyonlar ile Suriye ve Irak'taki gelişmeler ele alındı. Toplantının en önemli gündem maddesi ise Avrupa ülkelerinde son dönemde yaşanan gelişmeler ve yaşanan Türkiye karşıtlığı oldu. Hollanda'ya uygulanacak diplomatik yaptırımların ele alındığı toplantıda, PKK militanlarının miting yapmasına izin veren Almanya'nın tutumu da değerlendirildi. Toplantıda, ayrıca, ekonomideki son durumun değerlendirmesi yapıldı.

'HARİÇTEN GAZEL OKUMASINLAR'
Toplantı devam ederken açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Alman Federal Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen'in 'Türkiye başkanlık sistemine geçerse AB ile müzakereler sona erecektir' açıklamasına sert tepki gösterdi. Kurtulmuş, "Türkiye'nin hangi sistemle yönetileceğine falanca ülkede oturan bir beyefendi ya da hanımefendi karar veremez. Kararı millet verecek. Herhangi bir ülkede oturan hariçten gazel okumasın. Türk halkının tercihlerine herkes saygı duysun" dedi. Kurtulmuş, Almanya Şansölyesi Merkel'in, "liderlerin Nazi söyleminden vazgeçmesi gerekiyor" açıklamasıyla ilgili soruyu da "Biz bu benzetmeleri gerçekten Avrupalı dostlarımızın geleceğinden endişe duyduğumuz için söylüyoruz. Görüyoruz, duyuyoruz, faşizmin, Nazizmin ayak seslerini, rap rap geliyor. Buna tedbir almak lazım" yanıtını verdi.

BORÇLARA ERTELEME
Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Hakkâri'de terörden zarar gören çiftçilerin, tarımsal kooperatiflerin ve tarım işletmelerinin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçlarının ertelenmesiyle ilgili bir karar da Bakanlar Kurulu tarafından imzalandı.

YENİ KHK YOLDA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, üzerinde çalışmaların sürdüğü yeni Kanun Hükmünde Kararname'nin de görüşüldüğü öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küliye’deki Bakanlar Kurulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN