Başbakan Yıldırım İngiltere Başbakanı May ile görüştü

Giriş Tarihi: 11.5.2017 12:55 Güncelleme Tarihi: 11.5.2017 13:54
Başbakan Yıldırım İngiltere Başbakanı May ile görüştü

Uluslararası Somali Konferansı İngiltere'nin başkenti Londra'da başladı. 20'den fazla hükümet ve devlet başkanlarının katıldığı konferansta Somali'nin kalkınması ve gelişmesi için Uluslararası toplumun atması gereken adımlar masaya yatırılacak

Konferansa katılmak üzere Londra'da bulunan Başbakan Yıldırım sabah yerel saat ile 9'da İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüştü. Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, dost ve müttefik ülke İngiltere ile son dönemde daha da ivme kazanan ikili ilişkilerimize değinildi. Ayrıca ortak gündemimizdeki bölgesel ve uluslararası konular gündeme geldi, Başbakan Yıldırım yaklaşan seçimler dolayısıyla muhatabına başarı dileklerini iletti. Brexit süreci ve sonrası dahil olmak üzere İngiltere ile ikili işbirliğine dair fırsatları en iyi şekilde değerlendirme dilekleri de May'a iletildi.

Başbakan May, Londra'da düzenlenen konferansa üst düzey katılımımızdan dolayı teşekkür ederek, dost ve müttefik ülkelerimiz arasındaki ikili ve çok taraflı işbirliğinin artarak devam etmesi yönündeki iradesini paylaştı. Yıldırım, Somali Konferansı'nda Ulusal Güvenliğin Güçlendirilmesi konulu bir konuşma yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım İngiltere Başbakanı May ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN