‘Gençlerimizi korumadan geleceğe güvenle bakamayız’

Giriş Tarihi: 11.5.2017
‘Gençlerimizi korumadan geleceğe güvenle bakamayız’
1925'ten bu yana aralıksız olarak çıkan Yeşilay Dergisi'nin bininci sayısının başyazısını kaleme aldı. Erdoğan'ın kaleme aldığı yazıdan satırbaşları şöyle:
Alkol, sigara, uyuşturucu, kumar ve son olarak teknoloji bağımlılığı, nesillerimizin geleceği bakımından tavizsiz şekilde mücadele etmemiz gereken kötü alışkanlıklardır. Toplumumuzun, özellikle de gençlerimizin beden ve ruh sağlığını koruyacak önlemleri almadan, geleceğimize güvenle bakamayız. Bunun yolu, sinemadan müziğe kadar her alanda kendi tarihimize, kendi kültürümüze, kendi medeniyet değerlerimize sahip çıkmaktan geçiyor.



Ne var ki ülkemizde bir dönem, tam tersi yönde hareket edilmiş; kendi kültürümüz bir kenara itilmiştir. Üzerindeki kıyafetinden dinlediği müziğe kadar milletimizin hayat biçimini kökten değiştirmeye yönelik bir proje uygulanmıştır. Bu çerçevede, ülkemizde bir dönem çekilen tüm filmler ve diziler, yazılan edebi eserler, medya başta olmak üzere tüm propaganda mecraları, her türlü kötü alışkanlığı adeta teşvik eden mesajlarla donatılmıştır. Bu projenin kısmen başarıya ulaştığı toplum kesimleri bulunmakla birlikte, milletimizin kahir ekseriyeti kendi kültürünü, tarihini, değerlerini muhafaza etmeyi sürdürmüştür.
Milletimizin işte bu sıkıntılı döneminde de en büyük destekçilerinden biri Yeşilay olmuştur. Geçtiğimiz 14 yılda, Yeşilay'ımızla işbirliği içinde çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Zararlı alışkanlıkların görünürlüğünün azaltılmasından kullanımının sınırlandırılmasına kadar her alanda tarihi başarılara hep birlikte imza attık. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tüm faaliyetlerinde Yeşilay'ın yanında yer almaya devam edeceğim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Gençlerimizi korumadan geleceğe güvenle bakamayız’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN