Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e hakaret soruşturmasında yeni gelişme

'e hakaret soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Hakkında yakalama kararı olan teslim oldu.

Giriş Tarihi: 12.5.2017 14:47 Güncelleme Tarihi: 12.5.2017 15:24
Atatürk'e hakaret soruşturmasında yeni gelişme

"'ün hatırasına alenen hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Bakırköy Adalet Sarayı'na gelerek teslim oldu. Yeşilyurt ka��madığını belirterek, Atatürk'e de hakaret etmediğini savundu.

Süleyman Yeşilyurt teslim oldu


OLAYIN GEÇMİŞİ

Basın Savcısı Ertuğrul Sarıyar, önceki gün Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından iki ayrı soruşturma başlatmıştı. Soruşturmaların, Süleyman Yeşilyurt'un televizyonda Atatürk hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle, Hasan Akar'ın ise sosyal medyada paylaşılan bir videoda Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyda hanım hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle başlatmıştı.

Savcılık, şüpheliler Akar ve Yeşilyurt hakkında gözaltına alınma talimatı vermişti. Ancak Akar ve Yeşilyurt'a ulaşılamadı. Bunun üzerine soruşturmayı yürüten Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Ertuğrul Sarıyar, Yeşilyurt ve Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Mahkemede talebi kabul ederek Akar ve Yeşilyurt hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk'e hakaret soruşturmasında yeni gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN