bugün 'e gidecek

Giriş Tarihi: 12.5.2017 10:09 Güncelleme Tarihi: 12.5.2017 10:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Çin'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası İşbirliği İ Kuşak ve Yol Forumu'na katılmak üzere bugün Çin Halk Cumhuriyeti'ne gidiyor. Erdoğan, 15-17 Mayıs'ta da 'de temaslarda bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, 14-15 Mayıs'ta 'de düzenlenecek Uluslararası İşbirliği İ Kuşak ve Yol Forumu'na katılmak, Çin Devlet Başkanı Sayın Şi Cinping ile görüşmelerde bulunmak üzerebugün Çin Halk Cumhuriyeti'ne hareket ediyor.

Erdoğan, 14 Mayıs'ta Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu'nun Üst Düzeyli Diyalog Toplantısı'nda, 15 Mayıs'ta ise Yuvarlak Masa Liderler Toplantısı'nda konuşacak.

, foruma katılacak devlet ve hükümet başkanlarıyla da görüşmeler gerçekleştirecek.

28 ÜLKENİN DEVLET BAŞKANLARI KATILACAK

"Kuşak ve Yol: Ortak Refah İçin İşbirliği" temasıyla düzenlenecek forumda, altyapı, ulaştırma, ekonomik işbirliği, ticaret, sanayi yatırımları, enerji ve enerji kaynakları, finansal destek, halklar arası temaslar, çevrenin korunması, denizcilikte işbirliği konularının ele alınması öngörülüyor.

Foruma, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu başkanlarının yanı sıra, 28 ülkenin devlet ve hükümet başkanları ile 250'yi aşkın bakanın iştirak etmesi bekleniyor.

ERDOĞAN, 16 MAYIS'TA TRUMPLA GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin temaslarının ardından 15-17 Mayıs'ta da 'yi ziyaret edecek.

'da ABD Başkanı ile 16 Mayıs'ta baş başa ve heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirecek Erdoğan, ziyaret çerçevesinde sivil toplum ve düşünce kuruluşları ile iş adamlarının temsilcilerini de ayrıca kabul edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Çin'e gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN