Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Türk yargısı ezber bozmuştur

, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde hakim ve savcı adayları kura töreninde konuştu. Şu an yargı içinde incelenmeyen hakim ve savcı kalmadığını ifade eden Bakan Bozdağ, "15 Temmuz gecesi, Türk yargısı ilk defa ezber bozmuştur. Allah hepsinden razı olsun" dedi. Bakan Bozdağ, pek çok kişinin o gece nasıl bir pozisyon alacağına kafa yorduğu vakitlerde Türk yargısının tavrını demokrasiden yana koyduğunu ifade etti.

Giriş Tarihi: 26.5.2017 10:50 Güncelleme Tarihi: 26.5.2017 11:34 ABONE OL
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Türk yargısı ezber bozmuştur

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz gecesi HSYK bu terör örgütüne Türkiye adına millet adına bu örgüte en büyük darbeyi vurmuştur. Onun için HSYK ve yargı mensuplarımızı bir kez daha kutluyorum. Pek çok kişinin nasıl bir pozisyon alayım diye kafa yorduğu vakitlerde pozisyonunu demokrasiden yana Türk yargısı ve onun idari kurulu HSYK koymuştur. Yakalanan sıkı yönetim komutanlarına darbeye karşıyı hukuk yoluyla en büyük darbe vurulmuştur. Adeta nefesleri kesilmiştir. Sonucu ölüm dahi olan sonucu göze almışlardır. O nedenle ben yargı görevi yapan herkese demokrasimize sahip çıktıkları için buradan bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Yargı ezber bozmuştur. Türkiye'de Türk yargısı ilk defa ezber bozmuştur. Allah hepsinden razı olsun" dedi.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde hakim ve savcı adayları kura töreninde konuşan Bakan Bozdağ şunları kaydetti:

Şu an yargı içinde incelemeyen hakim ve savcı kalmadı. DEAŞ'ın teröristleri ile bunların ne farkı var? Öldürdükleri cennete gidecekmiş! Beyinleri yıkamış kainatın alçağı. Türkiye aleyhine çalışsınlar diye oluk oluk para harcıyorlar. Nice anaları ağlattılar. Şimdi başka istihbarat örgütleri ile Türkiye aleyhine çalışmak için kol kola çalışıyorlar. Tek istedikleri Türkiye'nin suçlanması. FETÖ, gizlilik, takiyye, aldatmayı ilke edinmiş, omurgasız ve karaktersizlerden oluşan bir örgüt.

KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ

Medya ve yargı üzerine konuşan herkese çağrıda bulunan Bozdağ, "Buradan medyaya da çağrıda bulunuyorum. Yargı üzerine konuşan herkese de çağrıda bulunuyorum. Lütfen, değerlendirmelerimizi yaparken insafı elden bırakmayalım. Biz demiyoruz ki, 'yargı eleştirilmesin, kararlar eleştirilmesin, yargıçlar, savcılar verdikleri kararlar eleştirilmez, dokunulmaz' demiyoruz. Elbette eleştirilecektir. Hak ettiği eleştiri neyse o mutlaka yapılacaktır ama bunu yaparken de insaf ölçüsünü, hakkaniyet ölçüsünü elden bırakmamak ve eleştiri sınırlarını aşmamak lazımdır. Ana muhalefet partisinin lideri YSK'nın başkan ve üyelerine ve kendi istediği gibi karar vermeyen herkese hakaretin alasını, suçlamanın alasını, iftiranın alasını yapıyor. Ondan sonra da çıkıyor, 'yargıya güven işte böyle' diye konuşuyor. Sen her gün yargının aleyhinde böyle konuşursan nasıl biz bunu ayağa kaldıracağız? Onun için de diyoruz ki herkesin sözlerine dikkat etmesi lazım ama yargıçlar herkesten daha çok dikkat etmesi lazım" açıklamasında bulundu.

ADALET BAKANI BOZDAĞ FETÖ ELEBAŞININ İADESİ İÇİN ABD'YE GİTTİ BOZDAĞ'DAN SUİKAST İLE TEHDİT EDEN FRANSIZ'A: ALÇAĞIN BİRİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Türk yargısı ezber bozmuştur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN