'dan Ak Parti Grubunda önemli mesajlar

Giriş Tarihi: 30.5.2017 11:18 Güncelleme Tarihi: 30.5.2017 14:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ak Parti Grubunda önemli mesajlar

, 3 yıl aradan sonra bugün ilk kez Ak Parti'nin TBMM'deki haftalık konuşmasını yaptı. Yeni döneme ilişkin önemli ipuçları veren Erdoğan, "16 Nisan'da kabul edilen anayasa değişikliği ile başarı çıtası yüzde 50+1'e yükseldi. Her ne kadar cumhurbaşkanlığı ile milletvekilleri sandığı ayrı olsa da her ikisinde yüzde 50 +1'in üzerine çıkmamız gerekiyor. Bunun için kolları sıvamalı ve milletimizle olan rabıtamızı güçlendirmek zorundayız." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye tüm salonun hep bir ağızdan söylediği Samanyolu şarkısı eşliğinde geldi.

, 3 yıl aradan sonra bugün ilk kez Ak Parti Genel Başkanı sıfatıyla partisinin TBMM grubuna hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 yıl aradan sonra nda... Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup salonundaki çok sayıda davetli tarafından coşkuyla karşılandı.

İŞTE TARİHİ ANLAR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a coşkulu karşılama!

"GRUP SİZİ ÖZLEDİ CUMHURBAŞKANIM"

Grup toplantısının açılış konuşmasını yapan Binali Yıldırım "Grup sizi özledi Cumhurbaşkanım" dedi. Yıldırım, konuşmasında şunları kaydetti: Artık Türkiye'de hiç kimse milletin iradesini yok sayarak demokrasi dışı girişimlere teşebbüs etmeyecek ve milletin iradesi her zaman ülke yönetiminde olacaktır. Yeni sistemin özeti budur. Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tam anlamıyla, yapılacak ilk genel seçimlerde, cumhurbaşkanlığı seçiminin birlikte yapılacağı seçimlerde yürürlüğe girecek" dedi.

Başbakan Yıldırım "Grup sizi özledi Cumhurbaşkanım"

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında şunları kaydetti:

Partimizin ilkelerine ters düşecek hiçbir yanlışın içinde olmamaya gayret ettim ve bizim yol arkadaşlarımızın vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak için arkadaşlarımızla var gücümüzle çalıştık. 1 yıl kısa süre ama bu yıl ileri ki dönemlerde de çok konuşulacak. Çünkü bu yıl içinde Türkiye darbe gördü ama Sayın Cumhurbaşkanım bu seferki öncekiler gibi olmadı. Bu sefer karşılarında ceketini alan siyasetçiler değil darbecilere darbe vuran bir Cumhurbaşkanı gördüler bir millet gördüler. Türk demokrasi tarihinde darbelere darbe vurulduğu bir dönem başladı.

ERDOĞAN BİR ŞARKISIN SEN SÖZLERİYLE KARŞILANDI

Başbakan Binali Yıldırım açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı haftalık grup toplantısı konuşması için kürsüye davet etti.

Bu sırada toplantı salonundaki çok sayıda davetli Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samanyolu şarkısını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bir şarkısın sen' sözleriyle karşılandı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk sözleri…

Sözlerimin hemen başında geçtiğimiz akşam Manisa'da meydana gelen depremden dolayı bölge vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum... Yine dün vefat eden merhum Alparslan Türkeş'in yakın çalışma arkadaşlarından gönül insanı Ahmet Er'e Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye terör örgütleri ile yürüttüğü mücadelesinde çok önemli mesafeler katettiği bir dönemden geçiyor. Son 2 ayda 336 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçlerimiz maalesef 43 de şehit vermiştir. Terör örgütünün geçmişte girilmemiş inlerine girip teröristlere dağları dar eden güvenlik güçlerimize şahsım, milletin adına şükranlarımı sunuyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ak Parti Grubunda önemli mesajlar

"EN SON 22 TEMMUZ 2014'TE BU SALONDA SİZLERLE BİRLİKTE OLMUŞTUM"

En son 22 Temmuz 2014'te bu salonda sizlerle birlikte olmuştum. Bilindiği gibi 16 Nisan halk oylamasının getirdiği yeniliklerden biride Cumhurbaşkanı'nın parti üyeliğinin önünün açılmış olmasıdır. Anayasa değişikliğinin EVET ile sonuçlanmasının ardından bizde bu hakkımızı kullanmış oluyoruz.

BİNALİ YILDIRIM'A TEŞEKKÜR

Sayın Binali Yıldırım kardeşime, demokrasi tarihine altın harflerle yazılacak bir süreci başarıyla yürütmüştür. Bu vesileyle kendisine çalışmalarından ötürü şükranlarımı sunuyorum.

"HALA YAPAMADIKLARIMIZ VAR..."

2001 yılında Ak Parti'yi kurduğumuzda milletin sorunları çözümsüz değildir demiştik. En önemlisi de toplumsal merkezi siyasi merkeze taşıma sözü vermiştik. Bu Türkiye'nin siyasi hayatı için ilkti. Elbette programımızda yer alan hususlardan hala yapamadıklarımız var. Onları da yeni yönetim sistemimizle hayata geçireceğiz.

"BU ÜLKEYE GERÇEK MANADA DEMOKRASİYİ AK PARTİ GETİRMİŞTİR"

Bu ülkeye gerçek manada demokrasiyi de cumhuriyeti de refahı da getiren Ak Parti olmuştur. Birileri kabul etmeyebilir ama sosyal hayatın da bir matematiği var. Evet, Ak Parti demokrattır. Bunun için milli iradeyi hep en üstte tutmuştur. Cumhuriyetçidir.. PKK gibi örgütlere değil sadece cumhura dayanmıştır. Ak Parti milli ve yerlidir. Sadece milletin ne dediğine bakmıştır.

"AK PARTİ SESSİZ BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİ"

Batı ne diyordu? Ak Parti sessiz bir devrim gerçekleştirdi diyor. En etkili değişimleri Ak Parti hükümeti döneminde yaşamıştır. Devrimciyiz diye konuşanlara sesleniyorum. Hak ve özgürlükler konusunda attığımız adımları hanginiz attınız? Hedefimiz 80 milyon vatandaşımızın tamamının gönlünü kazanmaktır. AK Parti aynı zamanda tüm mazlumların ve mağdurların hamisidir. Dünyanın neresinde gözü yaşlı, gönlü kırık eziyet çeken, zulme uğrayan mazlum varsa hepsine el uzattık. Türkiye geçtiğimiz yıl yaptığı 6,5 milyar dolarlık insani kalkınma yardımıyla tüm dünyaya örnek olmuş bir ülkedir, başkası yoktur. Suriye ve Irak'tan gelen 3,5 milyon kardeşimize yaptıklarımızla kıllarını kıpırdatmayanlara insanlık dersi verdik. Türkiye aynı Türkiye, imkanlar aynı imkanlar olduğu halde kişi başına düşen milli gelirimizin 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkmış olması bunun en büyük ispatıdır.

"MİLLETİMİZ ADETA KIYAM ETMİŞTİR"

Değerli kardeşlerim.. Kimi hak ve özgürlükleri elinden alındı, kimi en basit insani ihtiyaçlarını karşılayacak imkanlara sahip olamadı.. Öyle ki vatanları bayrakları söz konusu olduğunda canlarını dahi feda etmekten çekinmeyen insanlar, devlet dendiğinde başlarını öne eğer olmuştu. Ak Parti, devleti yaşat ki insan yaşasın dedi. 15 Temmuz gecesi milletimiz bayrağını ezanını geleceğini korumak için adeta kıyam etmiştir.

"BUNLARI İADE ETTİNİZ ETTİNİZ ETMEDİNİZ MEN DAKKA DUKKA"

Alçak FETÖ'ye ve arkasındaki kahpe iz sürücülerine bu ülke teslim edilmedi. Şimdi duruşmalar başladı. Ankara, İstanbul.. Bu duruşmalarla birlikte bütün şehit ailelerine gazi ailelerine mahkeme kararlarıyla hakların iadei itibarın sağlanmasını temin edeceğiz Aynı zamanda bunları dünyada korumaya kalkan ülkelerin önüne bunları koyacağız. Buradan tüm dünyaya sesleniyorum: Diyorum ki eğer sizler iadei itibara yardımcı olmazsanız bileseniz ki yarın bir gün sizlerden de bizim elimize düşenler olursa bizden alamayacaksınız. Çünkü terörle mücadele uluslararası mutabakatın uygulanmasıdır. Bunları vatandaşlıktan da çıkaracağız.Eğer bunları iade ettiniz ettiniz. Etmediniz... O zaman Men Dakka Dukka...

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Eğer bunları iade ettiniz ettiniz. Etmediniz... O zaman Men Dakka Dukka..."

"GRUBUMUZUN YAŞ ORTALAMASI 52"

MKYK'da henüz 20'li yaşların başındaki iki kızımız yer aldı. Bunun yanında 40 ve daha yaş altı gruptan 16 vatandaşımız bulunuyor. Meclis grubumuzun yaş ortalaması da 52. 15 Temmuz'la birlikte artık can borcumuzun da olduğu milletimize artık daha fazla hizmet edebileceğimizi düşünüyorum. Bakanlarımızdan 180 günlük eylem planı istedim. Bu program da vatandaşlarımızın sorunlarına hızlı çözüm olacaktır. 2023 hedeflerimiz başarı çıtamız olarak önümüzde. Buna ilave olarak 2035 yılı için yeni bir çalışma başlattık. Meclis grubumuza önemli görevler düşüyor. 3 Kasım 2019 seçimleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için çok sayıda uyum kanunu çıkarmak gerekiyor. Milletimiz için ülkemiz için bu yükü hep birlikte omuzlayacağız. Değerli kardeşlerim yeni Türkiye'nin inşasında omurga görevini sizler üstleneceksiniz.

"SİYASETTE CİDDİ BİR RAKİBİMİZ OLMADIĞI İÇİN..."

Siyasette ciddi bir rakibimiz olmadığı için sürekli kendimizle yarışıyoruz. 16 Nisan'da kabul edilen anayasa değişikliği ile başarı çıtası yüzde 50+1'e yükseldi. Her ne kadar cumhurbaşkanlığı ile milletvekilleri sandığı ayrı olsa da her ikisinde yüzde 50 +1'in üzerine çıkmamız gerekiyor. Bunun için kolları sıvamalı ve milletimizle olan rabıtamızı güçlendirmek zorundayız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ak Parti Grubunda önemli mesajlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN