Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün ’ta çözülen sı ortaya çıktı

Geliştirilen bir yazılımla FETÖ’nün haberleşme programı kullanıcılarının yazışmaları deşifre ediliyor. Ortaya çıkan ise FETÖ soruşturması kapsamında ihraç edilen eski bir hakimin meslektaşı hakkında kişisel bilgi topladığı mesajlar yer alıyor.

Giriş Tarihi: 1.6.2017 09:57 Güncelleme Tarihi: 1.6.2017 10:18
FETÖ’nün Bylock’ta çözülen ilk yazışması ortaya çıktı

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı 'un 'şifresi' çözüldü. Geliştirilen yazılımla, ByLock kullanıcılarının yazışmaları tek tek deşifre ediliyor. Böylece örgüt mensuplarının gizli konuşmaları, örgütün çalışma, bilgi paylaşma ve bilgi alma yöntemleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Hürriyet'in ulaştığı bilgilere göre deşifre edilen bu yazışmalardan biri şöyle: . Şifresi kırılan yazışmayı yapan ByLock kullanıcısı, FETÖ soruşturmasında firari olan eski Sivas hâkimi .

BİLGİLERİ ALIP PAYLAŞMIŞ

Ortaya çıkan yazışmalara göre, İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görevliyken 2015'te çıkan kararname ile Sivas'a hâkim olarak atanan Vahdettin Toklucu, bir dönem İstanbul 7. Sulh Ceza Hâkimi olan şu an ise İstanbul Adliyesi'nde Ticaret Mahkemesi Başkanı olarak görev yapan meslektaşı İsmail Yavuz hakkında, onu tanıyanlardan 'acil bilgi notu' ile bilgi istiyor. ByLock mesajı şöyle: "Herkul.org sitesini kapatan hâkim. Abiler, bu şahıs hakkında güncel veya elinizde farklı ne bilgi varsa talep ediyoruz." Toklucu, hâkim Yavuz'un 'aile yaşantısına, siyasi görüşüne, dini uygulayış tarzına' dair kişisel bilgileri de listesindeki ByLock'çulara gönderiyor ve alınacak farklı bilgilerin de paylaşılmasını istiyor.

16 BİN 500 KİŞİLİK LİSTE EMNİYET'TE

Bu arada geçen hafta 16 bin 500 kişiden oluşan ve sadece İstanbul'da yaşayan ByLock kullanıcılarının listesini İstanbul Adliyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile paylaşıldı. İlk olarak tedbiren, ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen 16 bin 500 kişi hakkında 'yurtdışına çıkış yasağı' getirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün Bylock’ta çözülen ilk yazışması ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN