Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da yayınlanan dan korkunç not

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu, terör örgütü 'nın 'da her ortamda adeta cirit attığını belirterek, "Böyle bir ortaklık, böyle bir dostluk olabilir mi?" dedi.

Giriş Tarihi: 3.6.2017 10:34 Güncelleme Tarihi: 3.6.2017 10:43
Almanya'da yayınlanan rapordan korkunç not

Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) 'nın Köln kentinde düzenlediği iftar programında konuşan Mustafa Yeneroğlu, Almanya'nın terör örgütlerine yönelik tavrını eleştirdi.

Ülkede terör örgütünün 1993 yılında yasaklanmasına rağmen bunun uygulanmadığına dikkati çeken Yeneroğlu, şöyle devam etti:

"HER GÜN 100 PKK'LI TERÖR EYLEMLERİNE KATILIYOR"

"Almanya'da her ortamda terör örgütü cirit atıyor. Bundan iki ay önce Frankfurt'ta onların paravan örgütü gösteri yapıyor. Resmi olan bir paravan örgüt. Bunu ben söylemiyorum, Alman Anayasayı Koruma Teşkilatının larında bunlar uzun ve ayrıntılı bir şekilde yazıyor. Yine Alman Anayasayı Koruma Teşkilatının raporlarında her gün 100'e yakın militanın Türkiye'deki terör eylemlerine katıldığı ifade ediliyor. Böyle bir ortaklık, böyle bir dostluk olabilir mi?"

ALMANYA'DA İSLAMOFOBİ

Yeneroğlu, Almanya'da İslamofobi ile ilgili suçlar hakkında dün yayınlanan raporu da değerlendirdi. Alman hükümetinin geçen sene kabul ettiği İslam düşmanlığıyla ilgili suçları kayıt altına almaya başladığını dile getiren Yeneroğlu, "Raporda yılın ilk üç ayında Müslümanlara yönelik 224 saldırının gerçekleştirildiğini ve bu saldırılarla ilgili faillerin belirlenmesi noktasında adeta sıfır noktasında olduklarını ifade ediyorlar. Biz biliyoruz ki gayriresmi rakamlar bunun çok daha ötesinde, bu sayının çok daha üzerinde. Ayrımcılıkla mücadele, gözlemleme ve raporlama noktasında Almanya'da güçlü derneklerimiz yok. Olmadığı sürece de bizim bundan sonra da çok ciddi sorunlarımız var, olmaya devam edecektir." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'da yayınlanan rapordan korkunç not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN