Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, Alman Dışişleri Bakanını kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti

Giriş Tarihi: 5.6.2017 14:34 Güncelleme Tarihi: 5.6.2017 14:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman Dışişleri Bakanını kabul etti

Türkiye ziyaretinde ilk önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelen Alman Bakan Gabriel, daha sonra tarafından kabul edildi. Normal programa göre saat 13.30'da başlaması gereken kabul, 13.50'de başladı.

ALMANYA'YA İNCİRLİK İZNİ YOK

Türkiye'nin ulusal güvenliğini ilgilendiren baz�� konularda Alman tarafından Türkiye'ye yeterli desteğin verilmemesi, PKK'nın Avrupa'da en fazla örgütlendiği yer olan 'da yapılan terör propagandaları, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ teröristlerinin Almanya tarafından kabul edilmesi ve referandum sürecinde Almanya'nın taraflı tavırları ile ilgili Türkiye'nin rahatsızlıkları Alman Bakan Gabriel'e iletildi.

BAKANLIKLAR ARASINDA ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI

Alman parlamenterlerin İncirlik Üssü'nü ziyaret etmelerine izin verilmemesi Alman Bakanın ziyaretinin en önemli gündem maddesini oluşturdu. Alman parlamenterlerin İncirlik Üssü'ne ziyaretlerine izin verilmemesi Türkiye'nin bu konuda ne kadar ciddi olduğunu gösterirken, Konya'da bulunan NATO Üssü'ne ziyarete ilişkin bakanlıklar arasında çalışmalar başlatıldı. Ayrıca Türkiye, Alman tarafının Türkiye'nin ulusal güvenliği, PKK ve FETÖ konusu ile referandum sürecinde tutunduğu tavırlara rağmen hiçbir şey olmamış gibi bir talepte bulunduğu ve Türkiye'nin bunu reddettiği gibi bir algı oluşturulmasına da karşı çıkıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman Dışişleri Bakanını kabul etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN