Türkiye'nin en iyi haber sitesi

devleti 1 milyon lira dolandırmış

İzmir'de mali polis düzenlediği operasyonla 'nün sahte evrak ve usülsüzlükle yaklaşık 1 milyon lirayı örgüte aktardığını ortaya çıkardı. Örgüt üyelerinin yurt dışında tanıtım yapılmış gibi göstererek 9 şirket üzerinden devlet destekleme kredisinin bir kısmının FETÖ'ye aktarıldığı belirlendi.

Giriş Tarihi: 9.6.2017 14:11 Güncelleme Tarihi: 9.6.2017 14:12
FETÖ devleti 1 milyon lira dolandırmış

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında sahte evraklar ve çeşitli usulsüzlükler yapılarak 9 şirket üzerinden 'ye yaklaşık 1 milyon lira devlet destekleme kredisinin aktarıldığını tespit etti.

MALİ POLİS DÜĞMEYE BASTI

Bunun üzerine mali polis operasyon için düğmeye bastı. Mali polis İzmir, İstanbul, Karaman, Aydın, Yalova ve Adıyaman olmak üzere toplam 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda toplam 18 şahıs gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINAN İSİMLER ARASINDA MUSTAFA SAN DA VAR

Gözaltına alınan isimler arasında Ege İhracatçılar Birliği'nin eski Devlet Yardımları Şube Müdürü 'ın da olduğu öğrenildi. FETÖ üyelerinin San ile birlikte hareket edip çeşitli usulsüzlükler yaptıkları tespit edildi.

DESTEK KREDİLERİNİ ÖRGÜT KASASINA AKTARMIŞLAR

Zanlıların yurtdışında tanıtım yapmış gibi göstererek 9 şirket üzerinden yüklü miktarlarda devlet destekleme kredisine onay verdikleri ve verilen bu nin bugüne kadar 1 milyon liralık kısmını yine bu şirket sahiplerinden alarak örgüte aktardıkları belirlendi.

Şahısların şirket ve kişisel hesaplarına taşınır ve taşınmaz tüm mallarına el konuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ devleti 1 milyon lira dolandırmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN