Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'taki da olan Aybuke in arkadaşıyla yazışması ortaya çıktı

Batman'ın ilçesinde ’lı teröristlerce düzenlenen silahlı sonucunda olan 23 yaşındaki müzik i Şenay Aybuke Yalçın’ın bir önce arkadaşıyla whatsapp üzerinde yaptığı yazışması ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 10.6.2017 10:40 Güncelleme Tarihi: 10.6.2017 10:54
Kozluk'taki saldırıda şehit olan Aybuke öğretmenin arkadaşıyla yazışması ortaya çıktı

Aybuke arkadaşına "Ailemden uzaktayım ödüm kopuyor. Ya onlara bir şey olursa, yada bana bir şey olursa onlar ne yapar. Ölüm bu geleceği varsa yapacak bir şey yok" cümlelerini yazdı.

Batman'ın ilçe merkezinde, daha önceden gasp ettikleri ve içerisine patlayıcı yerleştirdikleri ticari araçtan inen teröristler, belediye başkanının aracına uzun namlulu silahlarla düzenlemişti. Saldırıda, 4 öğretmen arkadaşı ile birlikte başka bir araçla olay yerinden geçen ve Ekim 2016'da ilçeye müzik öğretmeni olarak atanan 23 yaşındaki Şenay , kurşunların hedefi olarak yaralanmıştı. Ağır yaralı olarak İlçe Devlet Hastanesine kaldırılan Yalçın, burada yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Teröristler ise, geldikleri araca binerek, olay yerinden hızla uzaklaşmıştı. İlçenin Bekirhan beldesine gelen teröristler, burada bulunan jandarma karakolu önünde askerler tarafından durdurulmak istenince aracı infilak ettirmişti. Patlamada, 2 asker ile bir sivil vatandaş yaralanmıştı. Durumu ağır olan askerler, yapılan ilk müdahalelerinin ardından, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesine kaldırılmış ve askerlerden biri yapılan müdahalelere rağmen olmuştu.

"ÖLÜM BU GELECEĞİ VARSA YAPACAK BİR ŞEY YOK"

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden Aybuke öğretmen saldırıdan bir gün önce arkadaşıyla whatsapp üzerinde yaptığı yazışma ortaya çıktı. Aybuke öğretmen içinde bir sıkıntının olduğunu hissetmiş ve bunu arkadaşıyla paylaştığı görüldü.

Aybuke öğretmen arkadaşına şu cümleleri yazdığı ortaya çıktı.

"Kendimiz için, sevdiklerimiz için korkmaya başladık. Nerede, ne zaman, ne olacağı belli değil. Ailemden uzaktayım ödüm kopuyor. Ya onlara bir şey olursa, ya da bana bir şey olursa onlar ne yapar. Böyle düşünerek hal olacak bir şey değil, biz elimizden geldiği kadar temkinli oluruz da, ölüm bu geleceği varsa yapacak bir şey yok"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozluk'taki saldırıda şehit olan Aybuke öğretmenin arkadaşıyla yazışması ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN