Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'den 'ye 13 bin tonluk !

Türk Kızılayının, 13 bin tonluk malzemesini tarafına teslim ettiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 17.6.2017 20:24 Güncelleme Tarihi: 18.6.2017 03:47
Türkiye'den Somali'ye 13 bin tonluk insani yardım!

Recep Tayyip 'ın talimatıyla düzenlenen "Umudu Ol" kampanyası çerçevesinde 4 Haziran'da Mersin Taşucu Limanı'ndan yola çıkan ve önceki gün 'nin başkenti 'ya ulaşan yardım gemisindeki malzemeler, Somalili yetkililere teslim edildi.

Türkiye'nin Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar, Uluslararası Mogadişu Limanı'nda yardım malzemelerinin teslimi sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye hükümetinin ve halkının, kuraklıkla boğuşan Somali halkının yanında durmak, yardım eli uzatmak amacıyla malzemeleri gönderdiğine dikkati çekti.

Somali tarafına 10,5 ton gıda, 2,5 ton da ilaç yardımını teslim ettiklerini belirten Bekar, Türkiye'deki kuruluşların, kuraklığın etkilediği Somali'de sivillerin hayatlarını kurtarmak için insani yardım gönderme çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Bekar, hükümetin çabalarının insani alanla sınırlı kalmayacağını ve Somali hükümetiyle iş birliği içerisinde altyapının yeniden inşası için kalkınma projelerini de sürdüreceklerini kaydetti.

Somali Afet Yönetimi Bakan Yardımcısı Ali Ömer Ayseni de halkın acılarını hafifletmek için Türkiye'nin harcadığı çabalardan övgüyle söz etti.

Ayseni, insani yardımların, ülkenin tüm vilayetlerinde kuraklıktan mağdur olan vatandaşlara dağıtılacağı bilgisini verdi.

Bugün neler oldu? (18.06.2017)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'den Somali'ye 13 bin tonluk insani yardım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN