Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kez cemaat bayramlaşmadan çıkmadı

Giriş Tarihi: 25.6.2017 13:27 Güncelleme Tarihi: 25.6.2017 14:57
Bu kez cemaat bayramlaşmadan çıkmadı

’nun ilçesi nde geçtiğimiz yıllarda nın ardından cemaatin bayramlaşmadan camiden çıkmasına izin vermeyen imam Yusuf Kırca, bu kez herkesi serbest bıraktı. Ancak cemaat bayramlaşmadan cami bahçesinden ayrılmadı.

'nun ilçesi nde uzun yıllardır imamlık yapan Yusuf Kırca, adeta gelenek gelenek haline getirdiği bayramlaşmadan cemaatin camiden çıkmasına izin vermemesi ile gündeme gelmişti.

Kırca, bu ndan sonra herkesin serbest olduğunu istediğini yapabileceğini söyledi. Daha önce herkesten önce cami bahçesine çıkarak cemaatin ayrılmaması için kapıları kapatan Kırca, bu kez kapıları açık bıraktı. Yıllardır toplu olarak bayramlaşmaya alışan Çayıralan halkı, kendileri uzunca bir sıra oluşturarak tek tek bayramlaştı.Bayramlaşmaya kendisi de katılan İmam Kırca, cemaatin bu davranışından mutlu olduğunu söyledi. Amacının küslüklerin bayram vesilesi ile ortadan kalkması olduğunu ifade eden Kırca, geçen yıllarda dabunun için çabaladığını belirtti.İmam Yusuf Kırca geçen yıl tüm cemaati bayramlaşmadan camiden çıkarmamış ve sıraya dizmişti...

Bugün neler oldu? (25.06.2017)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kez cemaat bayramlaşmadan çıkmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN