ve 'den kritik görüşme!

Milli Savunma Bakanı Savunma Bakanı James Mattis, yarınki NATO toplantısı öncesinde Brüksel'de ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 28.6.2017 18:46 Güncelleme Tarihi: 29.6.2017 02:01
Türkiye ve ABD'den kritik görüşme!

Milli Savunma Bakanı ile Savunma Bakanı James Mattis'in görüşmesinde Suriye, Irak, Katar ve Afganistan başta olmak üzere bölgesel konular gündeme geldi. Ayrıca, Mattis'in Milli Savunma Bakanı Işık'a geçen hafta gönderdiği mektupta bahsedilen konular detaylı olarak ele alındı.

"YPG TERCİH DEĞİL, ZORUNLULUK"

Bakan Fikri Işık, ABD'nin Suriye'de PYD / YPG ile ilişkisinden 'nin duyduğu rahatsızlığı bir kez daha muhatabına iletti.

Mattis, PYD/YPG ile ilişiklerinin 'tercihten değil zorunluluktan kaynaklanan kısa dönemli geçici bir durum' olduğunu teyit etti."SORUN, KATAR'IN EGEMENLİK HAKLARI ÇERÇEVESİNDE KONUŞULMALI"

İki bakanın görüşmesinde Katar konusuna yönelik olarak ise, sorunun Katar'ın egemenlik hakları çerçevesinde konuşularak, bir an önce çözülmesi gerekliliği konusunda görüş birliği oluştu.

ABD ve Türkiye'nin NATO müttefiki olarak bölgesel konularda işbirliği içinde çalışmaya devam edecekleri bir kez daha vurgulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye ve ABD'den kritik görüşme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN