Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi nöbetlerini başlatacak

İbrahim Kalın, Erdoğan’ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi tekrar demokrasi nöbetleri süreci başlatılacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 4.7.2017
Demokrasi nöbetlerini başlatacak
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi'nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu:
Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla o gece (15 Temmuz) tekrar bir demokrasi nöbeti süreci başlatılacak. Kendisi de katılacak. Şehit yakınları ve gazilerimizle bir araya gelecek. 15 Temmuz'da TBMM'deki özel oturuma katılacak.
(AK Partili yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi'ye saldırı) Kardeşlerimiz hunharca katledildi. Avrupa'da, Amerika'da veya başka yerlerde PKK terör örgütüyle mücadele noktasında Türkiye'ye yönelik eleştiri getirenlerin, bu katliamlar, bu saldırılar, bu suikastlar karşısında sessiz kalmalarını da bir not olarak düşmemiz gerekiyor. Bu, aslında onların terörle mücadele konusunda ne kadar ikiyüzlü bir tutum içerisinde olduklarını teyit eden hazin bir hadise ve durum olarak karşımızda bulunuyor.
(Erdoğan Putin'le görüşmesi) Astana'daki teknik görüşmelerden sonra G-20 kapsamında Temmuz'un 8'inde Putin'le bir görüşmesi olacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar konusundaki temasları devam edecek. Katar'daki Türk üssü hiçbir şekilde bölgedeki başka bir ülkeye tehdit değildir.
(Almanya krizi) Cumhurbaşkanımızın Almanya ziyaretinin öncelikli gündemi G-20 Zirvesi'ne katılmak. Cumhurbaşkanımız orada yaşayan vatandaşlarımızla çok güçlü ilişkisi olan bir lider. Almanya'da bu meselenin iç siyaset konusu haline getirilmesi Avrupa'daki akıl tutulmasının tezahürlerinden bir tanesi. Seçimler yaklaşırken Erdoğan'a saldırmak ancak Avrupa'nın siyasi ufkunun ne kadar daraldığını gösterir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbetlerini başlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN