‘Yel değirmenlerini canavar zannediyor’

Giriş Tarihi: 5.7.2017
‘Yel değirmenlerini canavar zannediyor’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: Hükümetin meşruiyetini uluslararası alanda tartışmaya açmak Don Kişot sendromudur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" düzenlenecek anma programlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Ünal şunları söyledi:
Birilerinin 'Kontrollü darbe', 'Başarısızlığa mahkûm edilmiş darbe', 'Sarayın 15 Temmuz'uhalkın 15 Temmuz'u' gibi ifadeleri üzerinden 15 Temmuz'un bölünmesine, perdelenmesine, itibarsızlaştırılmasına izin vermeyeceğiz. Sonraki nesillerimizde, millet, bayrak, vatan aidiyeti olarak yer etmesi için bu törenleri gerçekleştireceğiz.
15 Temmuz'a ilişkin 11 Temmuz günü 81 ilde etkinliklere katılacağız. O gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde, TBMM'de, 15 Temmuz direnişinin sembolü olan bütün mekânlarda olacağız. Biz sokakta demokrasi aramıyoruz, sokakta yok edilmek istenen demokrasimize sahip çıkmak için çıktığımız 15 Temmuz gecesini, kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi anıyoruz.
Eğer bu millet Erdoğan'ın onurunu, şahsiyetini, haysiyetini koruyor, ona sahip çıkıyorsa, onu tercih ettiği, o reyinin iradesi Erdoğan üzerinde tecessüm ettiği için bu millet bunu yapıyor. Demokrasi de budur zaten.
Siz meşru hükümetle ilgili 10 bin kişiyle yürüdüğünüz zaman hükümetin meşruiyetini uluslararası alanda tartışmaya açmaktan bahsediyorsanız, burada Don Kişot sendromu vardır. Yel değirmenlerini canavar zanneden bir akılla karşı karşıyayız.
(CHP'nin AİHM'ye başvurusu) CHP'nin adalet arayışı, adalet arayışı değil. Bu, eylemlerle meşruiyet, hükümet krizi oluşturmak ve yeni krizler üretip sorundan beslenen bir siyasetin parçası olmak. YSK'nın ve Anayasa Mahkemesi'nin referandum kararı kesindir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin de vereceği karar şimdiden belli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yel değirmenlerini canavar zannediyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN