Darbe davasında sanık provokasyonu

Harp Akademileri Komutanlığı’nda 15 Temmuz’da yaşananlara dair davada, savunma yapan sanığın yakınları müşteki ailelere sataşınca tartışma çıktı

Giriş Tarihi: 6.7.2017
Darbe davasında sanık provokasyonu
Darbe girişimi sırasında Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki faaliyetler ve eylemlerle, Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu'nun kaçırılarak cezaevine konulmasına ilişkin, aralarında 3 generalin de bulunduğu 116 sanığın yargılandığı davanın dünkü duruşmasında, müştekiler ile sanık yakınları arasında tartışma çıktı. Tartışma üzerine salon boşaltıldı.

PARMAK SALLAYIP SATAŞTILAR
İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki binada görülen duruşma, sanık savunmalarıyla devam etti. Duruşmaya, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Halis Dalkılıç ve Hasan Turan ile bazı sanık ve müşteki yakınları da izleyici olarak katıldı. Söz alan tutuklu sanık Mustafa Bayram, 15 Temmuz'da Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki eylemleri ve darbe girişimi sonrasına ilişkin savunma yaptı.
Bayram'ın iddialarına, bazı müştekiler alkışlayarak tepki gösterdi. Bu esnada, bazı sanık yakınlarının müşteki tarafında bulunanlara parmak sallayıp sözlü sataşmalarda bulunması, gazi ve şehit yakınlarının tepkisine yol açtı. Çıkan tartışmalar üzerine, duruşma salonu boşaltıldı.'
Duruşma salonunda çıkan tartışmalarla ilgili açıklama yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Dalkılıç, sanıklar ve yakınlarının adil yargılanma sürecini sekteye uğratmaya çalıştıklarını ifade ederek şöyle dedi:

'TİYATRO OYUNU'
"İçeride, bizi bilerek tahrik edip germek istiyorlar. Onların çevirdiği tiyatroyu ve ustaca söyledikleri yalanları, ne adına yaptıklarını biliyoruz. Nereden talimat aldıklarını biliyoruz. Şimdi, FETÖ adalet yürüyüşü yapanların bunlara güç verdiğini de biliyoruz. PKK ile yan yana adalet yürüyüşü yapanlar, buradaki adil yargılanma sürecini de etkiliyor. Gazi ve şehit yakınlarımız, sizin acınız bizim acımızdır. Beraberce sabırlı olacağız, izleyeceğiz. Mahkeme sürecini hiç yalnız bırakmadan, milletimiz adına takip edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe davasında sanık provokasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN