Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzbaşı’nın intikamı alındı

Giriş Tarihi: 8.7.2017
Yüzbaşı’nın intikamı alındı

Diyarbakır'ın Lice ve Şırnak'ın Beytüşşebap ilçelerindeki Bestler Dereler ve Cudi Dağı, Hakkâri'nin Yüksekova ve Çukurca ilçeleri ile Siirt'in Pervari bölgelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonlarda, son bir haftada, 3'ü sözde lider kadroda olmak üzere 93 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristler arasında, İçişleri Bakanlığı'nın arananlar listesinde "yeşil" kategoride yer alan "Serhildan" kod adlı Hakan Kızıl, sözde Bingöl/Karlıova alan sorumlusu "Asut" kod adlı Şahabettin Çotak ve "gri" listedeki sözde özel kuvvetler sorumlusu "Baran Salih Sinan" kod adlı Mehmet Doğan'ın da olduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yüzbaşı Murat Üçöz'ü 20 Haziran'da Çukurca'da şehit eden teröristlerin de bu operasyonda öldürüldüğünü açıkladı.

HEREKOL TEMİZLENDİ
Şırnak'ın Kato Dağı'nda ağır darbe alan terör örgütü PKK'ya bir darbe de Siirt'in Pervari ilçesindeki Herekol Dağı'nda vuruldu. Terör örgütü PKK'nın önemli barınma alanları, silah depoları, mağaralar, sığınaklar imha edilirken, şu ana kadar 24 terörist etkisiz hale getirildi.
Diyarbakır'da 400 polisin katıldığı şafak operasyonunda 12 kişi gözaltına alındı. Bismil'de, sözde köy komitesi kurup, terör örgütü adına karar alan ve vatandaştan vergi adı altında para toplayan 10 kişi gözaltına alındı.

Şehit Yüzbaşı Mehmet Üçöz'ün cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzbaşı’nın intikamı alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN