şifa yuvasıdır

Giriş Tarihi: 11.7.2017
Bezmiâlem şifa yuvasıdır

Vakıf Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılan : Bu kurum merhametten doğmuştur. Hayratı, 172 yıldır garip gurebanın uğrak yeridir. Burası bir şifa yuvasıdır

Vakıf Üniversitesi'nin 2016-17 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, dün Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan törende, vakfın tarihinin anlatıldığı video gösterildi. Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi da öğrencilere diplomalarını vererek meslek hayatlarında başarılar diledi. Emine Erdoğan törende yaptığı konuşmada tarihi kurumların ihya edilmesi, zamana kazandırılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı. 'nin de bu kurumlar arasında çok özel bir yerinin olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Bu başarı aynı zamanda sizlerindir. Ne mutlu ki, insana hizmet edecek evlatlar yetiştirdiniz. Buradan sadece doktorlar, sağlık görevlileri değil, merhamet yıldızları mezun ediyoruz. Çünkü bu kurum merhametten doğmuştur. Bezmiâlem Valide Sultan, sokakta rastladığı bir hastaya olan merhameti ile bir hastane yaptırmaya karar vermiştir. Hayratı, 172 yıldır garip gurebanın uğrak yeridir. Burası bir şifa yuvasıdır. Bu kuruma hizmeti geçmiş tüm emektarları rahmet ve minnetle anıyorum." Bezmiâlem Üniversitesi kurucularını, akademik kadrosunu ayrıca tebrik ettiğini kaydeden Erdoğan, vakıf kültürünü yaşatan öncü bir üniversite kurduklarını ve sağlık alanında güçlü bir markayı bugüne kazandırdıklarını söyledi. Üniversitenin sunduğu erişilebilir sağlık hizmetinin ve zengin akademik eğitimin, dünya üniversiteleri ile işbirliği içinde gerçekleştiriliyor olmasının kayda değer olduğunu anlatan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

ŞEFKAT MESLEĞİNİZİN MAYASI
"Bezmiâlem Valide Sultan'ın, yoksul ve hasta insanlara daima en son tıbbi gelişmelerin uygulanması şartıyla vakfettiği bu kuruluş, inanıyorum ki asırlarca bu hizmeti ifa etmeye devam edecek. Mevlana Hazretleri, 'Daima hizmet ve gayret içinde ol. Çünkü hayatın gerçek lezzeti, hiç bezginliği olmayan bir yorgunluktadır' diyor. Vazifeye başladığınızda eminim çalışmaktan yorgun düşeceğiniz zamanlar olacak. Fakat böyle zamanlarda bir insanın acısını dindirmek, yarasına merhem olmak sizlere insan olmanın farkını hissettirecektir. Merhamet, şefkat, sevgi sizin mesleğinizin mayasıdır." Konuşmaların ardından üniversitenin fakülte, yüksekokul ve enstitü birincilerinin diplomaları Emine Erdoğan tarafından verildi. Törende Emine Erdoğan'a Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Akça tarafından hastanenin yapımına ve açılışına ilişkin orijinal tarihi beyanların yer aldığı bir eser takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bezmiâlem şifa yuvasıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN