şehidi mezarı başında anıldı

Giriş Tarihi: 12.7.2017 09:53
15 Temmuz şehidi mezarı başında anıldı

'ın ilçesinde demokrasi şehidi mezarı başında anıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Turhal ilçesinde şehit mezarları ziyaret edildi

Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Neceattin Öztürk, resmi kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, il genel meclisi üyeleri ile birlikte demokrasi şehidi ve diğer şehitlerin mezarlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde Kaymakam Üçer ve beraberindekiler okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından birlikte dua etti.

15 Temmuz Demokrasi Şehidi Polis Memuru Ferhat Koç'un Yazıtepe köyündeki anıt mezarı başında açıklama yapan Kaymakam Üçer:

"Turhal ilçemizde 15 Temmuz şehidimiz Yazıtepe köyünden Ferhat Koç kardeşimizin anıt mezarı başında toplandık ve 15 Temmuz haftası etkinliklerimizi, anma programlarımızı bu vesile ile başlatıyoruz. Tabii ki milletimizin birlik ve beraberliği için canını veren şehitlerimizi ve onların ailelerini unutmayacağız. Onlar bize emanettir. Her fırsatta böyle vesilelerle mezarlarını ziyaret edeceğiz. Kur'an-ı Kerim okuyacağız ve dua edeceğiz. Böyle ibadetlerle onları anacağız. Millet ve memleket olarak bu halkın, bu toprakların insanları olarak birlik ve beraberliğimizden hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz. Burada da ilçemizin her kesiminden arkadaşlarımız var. Siyasilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, yöneticilerimizle bir araya geldik. Buradan bütün dünyaya ilan etmek istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü muhafaza edecektir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz şehidi mezarı başında anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN