İlk talimatı o verdi

Giriş Tarihi: 13.7.2017
İlk talimatı o verdi

Terör Başsavcı Vekili İrfan Fidan’ın talimatıyla Terör ve Örgütlü Suçlar Savcısı Hikmet Pak’ın darbeciler için gözaltı talimatı verdiği polis telsizlerine yansıdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine karşı ilk gözaltı kararı veren savcılık, İstanbul Başsavcılığı çıktı. Dönemin Terör Başsavcı Vekili İrfan Fidan'ın talimatıyla Terör ve Örgütlü Suçlar Savcısı Hikmet Pak'ın darbeciler için gözaltı talimatı verdiği polis telsizlerine yansıdı.

O GECE NELER OLDU?
İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Savcısı Hikmet Pak, 15 Temmuz 2016 günü İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde nöbet tutuyordu. Savcı, saat 20.00 sularında sosyal medyada ve bir çok yayın kuruluşunda köprünün askerlerce kapatıldığı haberlerini okudu. Savcı Pak, hemen o dönemin Başsavcı Vekili olarak görev yapan İrfan Fidan ile görüşerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne darbecilerin gözaltına alınmasına ilişkin yazı yazdı. Yazıda, Boğaziçi köprüsünde bulunan darbeci askerlerin bir an önce gözaltına alınması talimatı verildi. Talimat emniyete faks ile ulaştırıldı. Talimatın Emniyet Müdürlüğü'ne ulaşması ardından bir müddet sonra polis telsizlerinde Savcı Hikmet Pak'ın o talimatı anons geçildi. Talimatta, "Darbeye teşebbüs eden tüm şahısların görüldükleri yerlerde derhal yakalanarak mevcutlu şekilde adliyeye getirilmesi" ifadeleri yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk talimatı o verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN