'u kana bulayacaklardı!

İstanbul'da 'da bir saldırı hazırlığı için keşif yaptıkları belirlenen ve yapılan operasyonla yakalanan 3 kişinin MİT ve Emniyet koordineli operasyon ile yakalandıkları ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 15.7.2017 08:02 Güncelleme Tarihi: 15.7.2017 11:35
15 Temmuz'u kana bulayacaklardı!

Geçtiğimiz yıl Beşiktaş ve Fatih Vezneciler'de 72 kişinin öldüğü 2 katliamın keşifçileri olduğu ortaya çıkan ve örgütün sözde Özel Kuvvetler Metropol İstanbul Hücresi üyeleri olduğu tespit edilen Zozan K., gülşen B. ve Mehmet Emin T.'den Zozan K.nın Beşiktaş saldırısı için Gülşen B.ile Mehmet Emin T.nin ise Vezneciler saldırısı için keşif ve planlar yaptığı ortaya çıkmıştı. 'Keşifçiler'in yakalanmaları ile ilgili ayrıntılar da netlik kazanmaya başladı.

15 TEMMUZ'DA EYLEM HAZIRLIĞINDAYKEN YAKALANDILAR

Milliyet'in haberine göre, 'da hazırlığı içindeyken İstanbul Avcılar ve İstanbul Bahçelievler'de yakalanan şahıssların örgütünün eylem yapamaz duruma gelmesinden sonra, özel talimatla şehre geldikleri ve örgütün 'Değişik şehirlerden 4 araç temin edin ve eyleme hazırlanın' talimatının Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından ortaya çıkarılmasından sonra yapılan operasyonla yakalandıkları bildirildi.

22 KİŞİ ARASINDA KEŞİFÇİLER DE VAR

İstanbul'daki operesyonda polis 3 kişiyi gözaltına almış bu kişilerin verdikleri bilgilerle 41 kişi daha gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında 34 kişi savcılığa gönderilmiş, 'keşifçiler'in de aralarında bulunduğu 22 kişi ise tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edilmişti.

Savcılık tarafından mahkemeye sevk edilen şahıslardan aralarında Gülşen B., Zozan K. Ve Mehmet Emin T.nin de bulunduğu 12 şahıs tutuklanırken, 22 şüpheli hakkında ise Adli kontrol kararı verildi, 10 şüpheli serbest bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz'u kana bulayacaklardı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN