Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başımdaki yaralar şeref madalyam

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Başımdaki yaralar şeref madalyam

Yusuf Ak, köprüde tank topu şarapneli ile başından yaralandı. Ayak başparmağı koptu, 6 gün yoğun bakımda kaldı. Gazi Ak, artık başında ‘şeref madalyam’ dediği mermi ve şarapnel parçalarıyla yaşıyor

Darbeye kalkışan hainlere direndiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaralanan gazi Yusuf Ak (38) "Tank atışıyla vuruldum. Kafamda hainlerin attığı mermileri taşıyorum. O yaralar benim şeref madalyamdır" dedi. Ak, köprüde tank topu şarapneli ile kafasından ve ayağından yaralanmıştı, ayak başparmağı kopmuş ve altı gün yoğun bakımda tedavi görmüştü. Ak "O gün 5 aylık oğlum için eşim vatansız kalmasın diye çıktım sokağa. Allah'ıma binlerce şükürler olsun ki ülkem için kanımı akıttım. Ne mutlu bana, bayrağıma..." diye konuştu.

BU MU KONTROLLÜ DARBE?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşünü eleştiren Ak, o gece Atatürk Havalimanı'nda saklanmasını ve kaçmasını hatırlatarak "Kafamda üç şarapnel ve bir tane de mermi parçası var. Sağ ayak başparmağımı kaybettim. Bu mudur kontrollü darbe? Görmediler mi nasıl kurşun sıktıklarını? Bunları nasıl söyler?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başımdaki yaralar şeref madalyam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN