FETÖ’cü firarilerin madalyaları alındı

En çok ihraç 2 bin 303 kişi ile Emniyette gerçekleşirken, Hakan Şükür ve Arif Erdem’in madalyaları da geri alındı. Emekli 342 askerin de rütbeleri söküldü

Giriş Tarihi: 15.7.2017
FETÖ’cü firarilerin madalyaları alındı
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında bazı tedbirler alınması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda 5 Haziran'da kararlaştırılmıştı. Kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 692 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
Kararnameye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü (2 bin 303), Adalet Bakanlığı (418), Diyanet İşleri Başkanlığı (551), İçişleri Mahalli İdareler (bin 486), Sağlık Bakanlığı (789), Jandarma Genel Komutanlığı (235), Türk Silahlı Kuvvetleri (546) ve diğer kurumlardan toplam 7 bin 342 kişi ihraç edildi.

302 AKADEMİSYENE İHRAÇ
2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu kapsamında Hakan Şükür ve Arif Erdem'e verilen madalyalar da geri alındı. Yurtdışında okuyan 9 öğrencinin, öğrencilikle ilgisi kesildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli 342 personelin rütbesi söküldü.
313 kamu personeli de görevine iade edildi.
Yüksek Öğrenim Kurumu'ndan (YÖK) 302 akademisyen ihraç edilirken, 28 akademisyen göreve iade edildi.

MUTLU VE SARIKOCA DA
İhraç edilenler arasında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz ile karakoldayken görüşen Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca da yer aldı. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü firarilerin madalyaları alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN