Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Niyet iyi değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD’nin ’la mücadele özel temsilcisi McGurk’ün İdlib üzerinden Türkiye’yi hedef almasına tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 2.8.2017
Niyet iyi değil
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'nin ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün İdlib'teki terör örgütleriyle Türkiye'yi ilişkilendirilmeye çalışan açıklamalarının kabul edilemez olduğunu belirterek, "İdlib'i biz kontrol etmiyoruz. Türkiye'nin hiç ilgisinin, alakasının olmadığı bir şeyi Türkiye'ye fatura etmeye çalışmak iyi niyetle bağdaştırılacak bir şey değil" dedi.

TEPKİMİ Zİ ORTAYA KOYD UK
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, önceki gün bir televizyon kanalından gündemle ilgili açıklamalar yaptı. Haleb'in boşaltılmasından sonra İdlib'teki nüfusun 2 milyona dayandığını söyleyen Kalın, İdlib üzerinden Türkiye'nin hedef alınmasının "iyi niyetli" olmadığını açıkladı. Kalın, İdlib'de sadece Türkiye'nin değil, rejim, Rusya, YPG, ABD güçlerinin etkisi olduğuna işaret ederek, Türkiye'nin savaştan kaçan binlerce insana, burada insani yardımda bulunduğunu ifade etti. Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün zaman zaman PYD'lilerle, YPG'lilerle görüştüğünü, fotoğraflar çektirip, ziyaretlerde bulunduğunu anımsatan Kalın, son olarak Middle East Institute'de yaptığı açıklamanın "kabul edilebilir bir şey" olmadığını söyledi. Kalın, "Müsteşar Yardımcısı Sedat Bey'in aramasının uygun olacağını kararlaştırdık ve kendisi de aradı tepkimizi dile getirdi dün de zannediyorum basına da verildi bununla ilgili. Çünkü kayda da geçirilmesini istedik. Bu tür imalar, suçlamalar kabul edilebilir şeyler değil" dedi.

PKK'DA GÜDÜMLÜ FÜZE ELE GEÇİRİLDİ
Ağrı Dağı'nda bir mezrada, 'ya ait güdümlü tanksavar füzesi ele geçirildi. Jandarma ekiplerince gerçekleştirilen istihbarat çalışmalarının ardından, 29 Temmuz 2017'de Ağrı Dağı Cebekümbet mezrası yakınlarında yapılan arazi taraması sonucu terör örgütü PKK tarafından arazide kullanıldığı belirtilen AT-4 Spigot güdümlü tanksavar füzesi ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niyet iyi değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN