Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terörün inine girildi

ile izlenen örgütün geçiş noktaları anlık operasyonlarla kapatıldı. Herekol, Cudi ve Gabar’da 129 mağara temizlenirken, Türkiye’ye sızmaya çalışan çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi

Giriş Tarihi: 9.8.2017
Terörün inine girildi
Türkiye'de ağır yenilgiye uğratılan , sınır hattından takviye ile varlığını sürdürmeyi planlarken güvenlik birimleri ise geçiş noktalarına özel planı sahaya sürdü.

NOKTA OPERASYON
Yerel istihbarat kaynaklarından gelen bilgiler çerçevesinde PKK'nın kış yapılanması için hangi bölgelerden terörist transferi yapacağı öğrenildi. Bu kritik noktalar 'lar ile aralıksız izlemeye alındı. Bölgeden alınan anlık istihbarat ile İHA görüntüleri üzerinden çalışma başlatıldı. En ufak hareketlenmede Silahlı İnsansız Hava Araçları ve F16'lar ile bölgeyi havadan kuşatan güvenlik kuvvetleri ardından bölgeye indirme yaparak nokta operasyon gerçekleştiriyor. İHA'lar ile izleme sonucu takibe alınan PKK ve uzantıları hem havadan hem karadan operasyonlarla yok ediliyor.

İÇERDE 7 NOKTAYA
Başlatılan operasyonlarla şimdiye kadar Herakol, Cudi ve Gabar'da 129 mağara temizlendi. , Türkiye- Irak sınırındaki Gabar Dağları, PKK için önemli bir nokta olan Silopi'deki Cudi Dağları, Şırnak, Beytüşşebap, Pervari üçgeninde yer alan Kato Dağı, PKK'lı teröristlerin son dönemde yoğunlaştığı noktalardan olan Bestler Dereler, Pervari'ye bağlı Harakol Dağı, Hakkari'nin Çukurca İlçesine bağlı Çığlı Köyü ve Tenin Dağları üzerinde yoğunlaştı.

SINIRDA TEYAKKUZ
Bölgede tam hakimiyet kuran güvenlik birimleri kışa girmeden bölücü teröristleri tamamen yok etmek için 24 saat kuş uçurtmadan görev yapıyor. Sınırda da tedbir alan güvenlik güçleri, ABD'nin Rakka operasyonu sonrasında teröristlerin sınırdan sızmalarını önlemek için de gerekli tedbirleri aldı. Özellikle Hatay-Reyhanlı hattı ve Amanos Dağları sınır birliklerince kontrol altında tutuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörün inine girildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN