Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'deki solcular darbe analizi için Venezüela'yı beklemiş!

bugünkü yazısında darbe ve darbecilere karşı bakışta bile çifte standarda sahip olan kitleyi değerlendirdi. İşte Altun'un yazısından öne çıkanlar;

Giriş Tarihi: 9.8.2017 12:55 Güncelleme Tarihi: 9.8.2017 14:01
Türkiye'deki solcular darbe analizi için Venezüela'yı beklemiş!

fahrettin altun bugünkü yazısı sabah.com.tr ile ilgili görsel sonucu

Allah kimseyi şu sosyalistlerin, solcuların haline düşürmesin. Bizim memleketin solcusundan, sosyalistinden bahsediyorum.
Yıllar yılı solculuk adı altında din düşmanlığı yaptılar. Şimdi ise sosyalizm sevdasına siyaset düşmanlığı yapıyorlar.

(...)

'ya yapılan "uluslararası müdahale"yi 7 aşamada çözümlemişler.
Yetmemiş, bu müdahalenin sadece Venezuela'ya yapılmadığını, başka ülkelere yapıldığını da belirtmişler. Hepsinde de bu 7 aşamanın işletildiğini vurgulamışlar. Örnek olarak da 1974'te Şili'de gerçekleşen darbeyi vermişler.
Neymiş bu aşamalar?
Birinci aşama, "muhalefetin örgütlenmesi ve fonlanması".
Bu aşamada "on milyarlarca dolar" çeşitli uluslararası örgütlenmeler aracılığıyla muhalif partilere aktarılıyor.
İkinci aşama, "ekonomiyi bağırtma" aşaması. Ülkenin uluslararası kredilere erişimi kısıtlanıyor, yurt dışındaki hesapları donduruluyor, sabotajlar ve grevlerle üretim yavaşlatılıyor. Üçüncü aşama "ülkenin diplomatik olarak izole edilmesi" aşaması.
Ülke uluslararası alanda tecride maruz bırakılıyor. Dördüncü aşama, "medya eliyle psikolojik harbin yükseltilmesi" aşaması. Bu aşamada ulusal ve uluslararası muhalif medya, "seçilmiş hükümeti diktatörlük olarak" yansıtıyor.
Beşinci aşama, "kurumsal kriz yaratma" aşaması.
Devlet kurumları içinde konuşlanan muhalif unsurlar "rejim krizi" çıkarmaya çalışıyor. Altıncı aşama, "uluslararası müdahale çağrısı yapılması veya yaptırılması" aşaması. Bu aşamada da hükümet karşıtı lara hız veriliyor ve ülkede terör ortamı yaratılmaya çalışılıyor.
Yedinci ve son aşama ise "her ne olursa olsun devir" aşaması.
Bu aşamada da gerekirse asker devreye sokuluyor ve askeri darbeyle amaca ulaşılıyor. Bütün bunlar tanıdık geldi mi? Bütün bunları son 5 senedir Türkiye yaşamıyor mu? Yaşamadı mı? Peki be vicdansızlar, peki be insafsızlar o zaman neredeydiniz? Venezuela'da bunlar yaşanınca -ki yaşanmasın- birden akıl baliğ mi oldunuz? Hâlâ hiç utanmadan biz bunları söylediğimizde "komplo" diyorsunuz? Perişansınız, perperişan... Gölge etmeyin, başka ihsan istemeyiz...

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'deki solcular darbe analizi için Venezüela'yı beklemiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN