Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmama terör kurşunu: Lojmanı taradılar!

Cuma vaazında ve dahil, terör örgütlerinden uzak durulması gerektiğini anlatan imam evinde kaleşnikoflu saldırıya uğradı.

Giriş Tarihi: 11.8.2017 09:07 Güncelleme Tarihi: 11.8.2017 09:09
İmama terör kurşunu: Lojmanı taradılar!

İstanbul'da vaazları sırasında cemaatine İslam'ın bir barış dini olduğunu ve terör örgütlerinden uzak durulması gerektiğini söyleyen imam 'nun (40) kaldığı lojman, gece yarısı kaleşnikoflu saldırıya uğradı. Murat Gündoğdu ve bir yaşındaki çocuğu saldırıdan şans eseri yara almadan kurtulurken, saldırının - işbirliği ile yapılmış olabileceği kaydedildi.

LOJMANI TARANDI

Sultangazi Cebeci Camii'nde üç yıldır imamlık yapan Murat Gündoğdu, son cuma vaazında İslamiyet'in barış dini olduğunu belirterek, terör örgütleri ve yandaşlarının faaliyetlerinden uzak durmaları konusunda cemaatini bilgilendirdi. İmam hem vaaz sırasında hem de vaazdan sonra tehdit edildi. Çok geçmeden de perşembe sabaha doğru da bulunduğu lojmanlar silahla tarandı. Dün olaydan sonra emniyete ifade vermek için giden Murat Gündoğdu'nun yaşadığı saldırı konusunda bilgi veren bacanağı , şunları söyledi:

ÖNCE TEHDİT...

"İmamımız, cuma vaazı sırasında FETÖ, PKK, DHKPC ve gibi terör örgütlerini lanetledi. Bunlara veya siyasi kanatlarına yardım etmenin, desteklemenin İslam'a aykırı olduğunu ifade etti. İmamımız konuşmaya başlayınca din-vatan sevgisi ağır basar ve biraz sert konuşur. Bu sırada, cemaatten biri hocaya, 'Sen imamsın, bu şekilde konuşamazsın' diyor. Bu kişi, güvenlik kayıtlarından tespit edildi. Görüntüleri emniyete teslim edildi. Hemen arkasından salı günü, kendisini Denizli'de müftü olarak tanıtan bir kişi imamımızı telefonla arayarak, benzer şekilde hakaret ediyor. İmamımız, 'Sen benim idari olarak sorumlum olan müftüm değilsin' diyor ve konuyu amirlerine de iletiyor. Dün gece saat 04.00 sıralarında, imamımız bir yaşındaki Ayşe bebeğine mama yedirmek için kalktığında, evi silahla taranıyor. Evin içine kurşunlar giriyor, bebeğinin üzerine kapanarak yere yatıp şans eseri kurtuluyor."

İKİ ÖRGÜTÜN İŞBİRLİĞİ Mİ?

Saldırı sonrasında güvenlik kamerası kayıtlarından olaya karıştığı sanılan iki aracın tespit edildiği ve konuya dair bir şüphelinin gözaltına alındığı yönünde bilgi olduğunu kaydeden Barış Yılmaz, "Bize gelen ilk bilgiler, bu saldırının terör örgütleri PKK-FETÖ işbirliği olabileceği şeklinde" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmama terör kurşunu: Lojmanı taradılar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN