: Dev operasyon öncesi önemli duyuru

Giriş Tarihi: 11.8.2017 10:31 Güncelleme Tarihi: 11.8.2017 10:32

gelişmesi... 'de " bölgesi" uygulaması! Kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerindeki 26 bölge, 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

merkez ve ilçelerindeki bazı alanların, 15 gün süreyle " bölgesi" ilan edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, il sınırları içinde faaliyet gösteren terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlardaki terör ve yıldırma saldırılarının kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediği belirtildi.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Bu saldırılar neticesinde vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütme ile seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldıkları kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadır. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır."

Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki 26 bölgenin 12 Ağustos 00.00'dan 26 Ağustos saat 00.00'a kadar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği bildirilen açıklamada, vatandaşların belirtilen alanlara izinsiz girmesinin yasaklandığı vurgulandı.

Söz konusu alanlara ilişkin detaylı bilgiye valiliğin internet sitesinden ulaşılabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Dev operasyon öncesi önemli duyuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN