Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hürriyet ve Cumhuriyet'e zor sorular!

Giriş Tarihi: 12.8.2017 11:13 Güncelleme Tarihi: 12.8.2017 13:29
Hürriyet ve Cumhuriyet'e zor sorular!

bugünkü yazısında ’nin Hürriyet’ten gönderilmesinin ve Nuray Mert’in Cumhuriyet’teki yazıları son verilmesinin arka planını yazdı. “Akif Beki’nin kovulmasının hükümetle ne ilgisi var” sorusunu soran Melih Altınok yazısının şu sözlerle bitirdi. “Bu arada Beki'nin gitmesiyle, yıllardır Hürriyet'e atlama hayalleri kuran ılımlı yandaşlar ve "süslü İslamcıları" heyecanlanmışlar mıdır dersiniz?”

İŞTE MELİH ALTINOK'UN BUGÜNKÜ YAZISINDAN BAZI BAŞLIKLAR

Ben böyle bir müdahale olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Beki iki yılı aşkın süredir zaten Hürriyet'in muhalefet çizgisiyle tam uyumlu gidiyordu.

Yani Doğan grubunun yazardan beklentisi, hükümetle ilişkilerine yardımcı olmasından ziyade, hükümetin tabanında kafa karışıklığı yaratmasıydı. Tıpkı hükümete yakın medyadan gazeteye transfer edilen diğer yazarlar gibi...
Beki'nin, bir süre önce görevinden ayrılan Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Görmez'i sahiplenmesinin bardağı taşıran son damla olduğuna dair iddialar da ikna edici değil.

Öyle ya, bir bürokratın eksileriyle artılarıyla değerlendirilmesine kimin sözü olur? Örneğin Görmez'in hakkını teslim eden yazılar da bazı bürokratları ve siyasileri ağır şekilde eleştiren yazılar da Sabah'ta çıkıyor...

Sabah'taki özgürlüğü Hürriyet kaldıramıyorsa bu hükümetin sorunu mu?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet ve Cumhuriyet'e zor sorular!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN