Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kimdir? Aytun Çıray nereli?

, 'den istifa etti! Bu istifa kararından sonra Aytun Çıray kimdir? Aytun Çıray nerelidir? sorularının yanıtları aranıyor. Peki CHP'den istifa eden Aytun Çıray kimdir? Aytun Çıray hangi şehrin milletvekili?

Giriş Tarihi: 23.10.2017 16:50
Aytun Çıray kimdir? Aytun Çıray nereli?

Aytun Çıray kimdir? sorusu Aytun Çıray'ın CHP'den istifa etmesinden sonra en çok araştırılan konuların arasında yer aldı.

AYTUN ÇIRAY KİMDİR?

CHP internet sitesinde yer alan bilgilere göre Aytun Çıray 1 Ocak 1957'de İzmir Bayındır'da doğdu. Babasının adı Muharrem Remzi, annesinin adı Kıymet'tir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İç hastalıkları dalında uzmanlığını aldı. 1989'da Başhekimliğe ve 1993'de Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığına atandı. Başbakan Danışmanlığı görevinde bulundu. PETKİM, ERDEMİR ve İSDEMİR'in yönetimlerinde görev aldı.

ERENCO şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Dünya Bankası 2. Sağlık Projesi İkraz Anlaşması Müzakerelerinde Türkiye adına başkanlık etti. Birçok gazetede köşe yazarlığı yaptı. Yayınlanmış makaleleri ve 3 kitabı bulunmaktadır. Fransızca bilen Çıray, evli ve 2 çocuk babasıdır. Aytun Çıray, İzmir milletvekili.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aytun Çıray kimdir? Aytun Çıray nereli?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN