Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’nin YPG aşkı bitmiyor

Tanrıkulu ve Aksünger’den sonra terör örgütü ’ye bir destek de Mersin Milletvekili Atıcı’dan: Atıcı’ya göre Afrin’e olası operasyon ‘işgal’miş, PYD rahatsız olurmuş!

Giriş Tarihi: 15.11.2017
CHP’nin YPG aşkı bitmiyor
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın Habertürk'te katıldığı bir televizyon programındaki skandal sözleri, partinin terör örgütü sevdasını bir kez daha gözler önüne serdi. CHP milletvekili Atıcı "Türkiye'nin 'deki üstlendiği rolden; Amerika, Rusya ve Suriye, PYD rahatsızdır. Çünkü Türkiye'nin kendine biçtiği rol 'dir, Afrin değildir. Biz Astana Süreci'nde İdlib için anlaştık. Şimdi de Afrin'e doğru yöneldiğimiz için büyük bir rahatsızlık oluştu. Afrin'e yaklaşım şu anda yanlıştır. Afrin'in işgali şu anda yanlıştır" diyerek Amerika, Rusya ve Suriye ile birlikte terör örgütü PYD'yi de sayarak terör örgütüne bakışını ortaya koydu.

TERÖR DEST EKÇİSİ CHP
CHP'nin PYD sevdasını daha önce de genel başkan yardımcısı Erdal Aksünger göstermişti. Aksünger, "PYD bir partidir CHP neyse PYD de odur" derken, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, da 'terör örgütü' ifadesini kullanamamıştı. Tanrıkulu da "PYD terör örgütü değil" açıklamasında bulunmuş ve kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

DURDUKLARI YERİ GÖSTERİYORLAR
Atıcı'nın bu sözlerine milletvekilleri büyük tepki gösterdi.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar: Bir taraftan Atatürkün yanında olduğunu söyleceksiniz diğer taraftan emperyalist güçlerin yanında olduğunu söyleyeceksiniz. Bu akıl tutulmasıdır.
Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir: Afrin ile ilgili bu değerlendirme bir siyasetçinin yapabileceği en büyük gaftır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’nin YPG aşkı bitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN