Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Trump bölgeyi ateş çemberine atıyor’

Giriş Tarihi: 8.12.2017
‘Trump bölgeyi ateş çemberine atıyor’
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını eleştirerek, "Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun?" dedi. Erdoğan, Yunanistan'a hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda konuştu:
ABD Başkanı, Birleşmiş Milletler'in (BM) 1980 kararını hiçe sayıyor. Bugüne kadar ABD ve İsrail'den başka hiçbir ülkenin, BM'nin 1980'deki kararının dışında bir adımı olmadı. Şimdi ise tekrar bunu gündeme getirmek suretiyle Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil. Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun? Siyasi liderler karıştırmak için değil barıştırmak için olurlar. Sayın Trump'ın bu açıklamaları adeta mikser görevi görmektedir.
Çarşamba günü dönem başkan�� olarak İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerini İstanbul'da toplayacağız. Sadece İslam ülkeleri değil Papa ile de görüşme talebim oldu, bu akşam veya yarın sabah görüşeceğiz. Çünkü burası aynı zamanda Hıristiyanların da mabedi.
Sayın Trump, "Ben güçlüyüm, öyleyse haklıyım" diyorsa yanılıyor. Güçlü olmak, haklı olmak demek değildir. Haklı olan güçlüdür.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Trump bölgeyi ateş çemberine atıyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN