Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis müdüründen 'li vekile: Burası değil!

Milletvekili Öztürk'ün de bulunduğu grubun açıklama yapma ısrarı üzerine polis müdürü "Siz parlamentoda kanunlar üzerine yemin etmiş bir insansınız. Burası değil. 'Ben istediğimi istediğim her yerde yapar��m', böyle bir keyfiyet dünyanın hiçbir yerinde yok" ifadelerini kullandı

Giriş Tarihi: 15.2.2018 15:54 Güncelleme Tarihi: 15.2.2018 17:16
Polis müdüründen HDP'li vekile: Burası muz cumhuriyeti değil!

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümü bahanesiyle izinsiz açıklama yapmak isteyen HDP'li gruba izin verilmedi.TERÖRİST BAŞI ÖCALAN'IN YAKALANARAK TÜRKİYE'YE GETİRİLMESİNİN YIL DÖNÜMÜ BAHANESİYLE

Merkez Bağlar ilçesindeki Koşuyolu Parkı'nda bir araya gelen, aralarında HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk'ün de bulunduğu grup, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümü bahanesiyle izinsiz açıklama yapmak istedi.

Güvenlik önlemi alan polis, açık alanda açıklama yapmanın yasal olmadığını belirtti.

HDP'li grubun açıklama yapmak için ısrar etmesi üzerine polis müdürü şu ifadeleri kullandı:

BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL

"Siz parlamentoda yemin etmiş bir insansınız, kanunlar üzerine yemin etmiş bir insansınız. Burası muz cumhuriyeti değil. 'Ben istediğimi istediğim her yerde yaparım' böyle bir keyfiyet dünyanın hiçbir yerinde yok. Siz şu anda ona getiriyorsunuz. Gerekli inisiyatif gösterildiği zaman bunlar size gösteriliyor. Şu anda bu inisiyatif yok. Kanunen burada suç teşkil ediyor. Lütfen hiç tartışmayalım, gerginlik de olmasın."

Kentin güvenliğinin herkesi ilgilendirdiğine işaret eden polis müdürü, bunu sarsacak ve riske sokacak hiçbir davranışın olmaması gerektiğini kaydetti.

Polis müdürü: "Sizler seçilmişler, bizler kamu görevlileri bu işi el birliğiyle yürütmemiz, yapmamız lazım. Herkes istediğini yaptığı anlamına gelirse, bu şehrin güvenliği riske girer." diye konuştu.

Daha sonra Öztürk ve beraberindeki partililer araçla HDP il binasına geçti.

İl binasında herhangi bir açıklama yapmayan grup, daha sonra dağıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis müdüründen HDP'li vekile: Burası muz cumhuriyeti değil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN