Türkiye'nin en iyi haber sitesi

personel alımı müjdesi! 2018 başvuru şartları neler, nasıl yapılır?

tarafından yapılan son dakika açıklamasında 14 bin 611 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bununla birlikte binlerce vatandaş başvuru şartları neler? Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte binlerce vatandaşın merak ettiği konuyla ilgili tüm soruların yanıtları...

Giriş Tarihi: 18.5.2018 14:44 Güncelleme Tarihi: 18.5.2018 14:46
Adalet Bakanlığı personel alımı müjdesi! 2018 Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler, nasıl yapılır?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında 14 bin 611 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bununla birlikte binlerce vatandaş Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte binlerce vatandaşın merak ettiği konuyla ilgili tüm soruların yanıtları...

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada binlerce kişinin merakla beklediği müjdeyi verdi. Adalet Bakanı Gül; şu açıklamalarda bulundu: "Adli teşkilatımızı, gerek fiziki altyapı, gerek alternatif çözüm yolları geliştirerek işleyişini daha da güçlendirecek adımlar atarken bir yandan da yeni istihdam imkanları sağlıyoruz. Gençlerimize güzel bir haber vermek istiyorum: Yakın dönemde duyurusunu yaptığımız yeni personel alımı için ilanlarımız yayınlandı. Adliyelerde, Bakanlık merkez teşkilatında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 14 bin 611 personel istihdam edeceğiz.

Adalet teşkilatını güçlendirmek için mütercim, mübaşir, infaz ve koruma memuru, cezaevi kâtibi, sağlık personeli, psikolog, sosyal çalışmacı, şoför gibi çeşitli kadrolara yapılacak alımların başvuruları 21 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Daha önce 15 bin olarak duyurduğumuz istihdam planını da 10 bin ilave ile güncelleyerek toplam 25 bin yardımcı personel alımı için gerekli çalışmaları başlattık.

Yılın ilk 4 ayında alınan 6.546 yardımcı personelimiz ile bu yıl 30 bini aşkın gencimizi istihdam edeceğiz. Aramıza katılacak gençlerimizle adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getireceğiz. Yeni istihdamlar, personel ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacaktır. Gençlerimize ve adalet teşkilatımıza hayırlı olsun."

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aşağıda belirttiğimiz linkler üzerinden Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartlarını öğrenebileceğiniz gibi nasıl başvuru yapılacağı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

T.C ADALET BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ PERSONEL İSTİHDAMI SINAV İLANI (5.493 KİŞİ) -TIKLAYIN-

T.C. ADALET BAKANLIĞI BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI (200 KİŞİ) -TIKLAYIN-

İCRA KATİPLİĞİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL İÇİN İSTİHDAM İLANI (1344 KİŞİ) -TIKLAYIN-

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanlığı personel alımı müjdesi! 2018 Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler, nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN