Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siz 1. Meclis’ten sonra ikinci ’siniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili milletvekillerine seslendi: Sizler Türkiye’yi kaostan kurtardınız. Benim gözümde 26. Dönem , 1. Meclis’ten sonraki ikinci ’tir

Giriş Tarihi: 18.5.2018
Siz 1. Meclis’ten sonra ikinci kurucu Meclis’siniz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parlamenter sistemin son meclisi olan 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) için "Benim gözümde 1. Meclis'ten sonraki ikinci kurucu Meclis'tir" dedi. Erdoğan, AK Parti milletvekilleri ile buluştuğu iftar yemeğindeki konuşmasında özetle şunları söyledi:

TÜPTEN ÇIKAN MACUN GİBİ
Ana muhalefet partisi sık sık bize meydan okuyup erken seçim çağrısı yapıyordu. Ana muhalefetin başındaki zatın kalitesizliğini, riyakarlığını iyi bildiğimiz için bu çağrılara çok da itibar etmedik. Ancak MHP Genel Başkanı çok farklı gerekçelerle böyle bir çağrıda bulununca artık bu duruma daha fazla kayıtsız kalamayacağımızı gördük. Erken seçim fısıltısı, adeta tüpten çıkan macun gibidir. Bir daha eski duruma döndürülemez. Erken seçim çağrısı Cumhur İttifakı'nda birlikte olduğumuz partiden geldiği için artık bu konuda bir karar verme mecburiyetiyle karşı karşıya kaldık. Aramızda arkadaşlarımızla istişarelerimizi yaptık. Sayın Bahçeli'nin konuşmasını duyduğumuz andan itibaren yaptığımız uzun ve kapsamlı istişareler sonunda bu konuyu ülkemizin gündeminden bir an önce çıkartmaya karar verdik. 24 Haziran tarihini erken seçim günü olarak açıkladık.

ÜLKEYİ KAOSTAN KURTARDINIZ
Sizler henüz 1.5 yılınız olmasına rağmen ülkemiz ve milletimiz için bir kez daha fedakarlık yaparak erken seçim kararını aldınız ve süreci başlattınız. Benim gözümde 26. Dönem TBMM, 1. Meclis'ten sonraki ikinci kurucu Meclis'tir. Sizler daha bismillah derken Türkiye'yi kaostan kurtardınız. Sizler başka partilerde her biri kriz sebebi olan değişimleri suhuletle gerçekleştirdiniz. Sizler darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler terör örgütlerine sınırlarımız içinde ve dışında dünyayı dar ettiniz. Sizler herkesin hayalini gerçeğe dönüştürüp ülkemizi yeni bir yönetim sistemine kavuşturdunuz. Kurucu sıfatını siz hak etmeyeceksiniz de kimler hak edecek.

24 HAZİRAN HAYATİ İMTİHAN
Şimdi 26. Dönem olarak önümüzde son ve çok hayati bir imtihan daha var. Bu imtihan 24 Haziran seçimlerini hem milletvekilliğinde hem Cumhurbaşkanlığında başarıyla tamamlamaktır. Ülkemizin sorunlarının ancak milletimizin kahir ekseriyetinin sahip çıktığı, kendi temsilcisi olarak gördüğü bir Cumhurbaşkanı yönetiminde çözülebileceğine inanıyoruz. Hayatımızda ne seçimden ne de seçim başarısının çıtasının yüksekliğinden kaçtık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'ndeki iftar programında AK Partili milletvekilleriyle bir araya geldi.

KAMUOYU ARAŞTIRMALARI İYİ
İl kongresi vesilesiyle gittiğimiz şehirlerde milletimizin heyecanını, umudunu, sevgisini bizzat görme fırsatını elde ettim. Şayet bu güzel iklimi seçim tarihine kadar daha da tahkim ederek sürdürürsek Allah'ın izniyle 24 Haziran'dan zaferle çıkmamamız için bir sebep göremiyorum. Gelen kamuoyu araştırmalarımız şu an itibariyle hamdolsun gayet iyi. Ama biz araziyi de iyi tahkim etmemiz lazım.

SALI GÜNÜ SAHAYA İNECEKLER
Önümüzdeki pazartesi milletvekili aday listeleri YSK'ya teslim ediliyor. İnşallah salı gününden itibaren tüm milletvekillerimiz ve milletvekili adayı arkadaşlarımız sahaya inecekler, gece gündüz demeden çalışmaya başlayacaklardır.

BAYRAK YARIŞI
Partilerde üstlenilen tüm görevler millete ve ülkeye hizmet yolunda bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı dün başka arkadaşlarımız taşıyordu, bugün sizler taşıyorsunuz. Yarın yine bir bölümünüz taşımaya devam edecek, ama mutlaka aramıza yeni isimler de katılacaktır. AK Parti herhangi bir parti değildir. AK Parti aynı zamanda davası olan bir partidir. Dava sahibi olmak özverili olmayı gerektirir. Türkiye'nin içinden geçtiği şu kritik dönemde Meclis'te olsun olmasın her bir arkadaşımın vereceği katkıya ihtiyacımız var. Seçimden sonra partimizin büyük kongresini yapacağız. Orada da arkadaşlarımıza ihtiyacımız var.

ERDOĞAN'DAN EMEKLİ İKRAMİYESİ YASASINA ONAY
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uyum yasalarını KHK ile hayata geçirme imkanı tanıyan "Yetki Kanunu"nu, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere dini bayramlar öncesi ikramiye ödenmesi gibi düzenlemeleri içeren kanunu ve 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanunu onayladı. Yasayla emekliler de Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere 1000'er lira ikramiye alacak, 65 yaş aylığı ise 500 liraya yükselecek.

SEN BU ASRIN NENE HATUNU'SUN
İngiltere ziyareti sırasında canla başla mücadele ederek elindeki Türk bayrağını PKK'lılara kaptırmayan kadını telefonla arayıp tebrik ettiğini açıklayan Erdoğan, şöyle konuştu: Bugün çok duygulandım. Chatham House'a gittiğimiz gün orada PKK'lılar gösteri yapıyor. Bizi sevenler de orada. Onlar da onların karşısına dikiliyor. Bayrağıyla elinden oraya gelmiş olan hanım kardeşimizin elinden bayrağı almak isteyen bir tane kitapsız, imansız çıktı. Ama o hanım kardeşimiz bayrağı ona kaptırmadı. Bayrağımız İngiliz polisinin önünde çekti aldı. Bugün kendisini telefonla aradım, tebrik ettim. Sen bu asrın Nene Hatunu'sun, Şerife Bacısı'sın. İşte bu PKK'lılar dediğiniz benim o Şerife Bacıma, Nene Hatunuma söz geçiremiyor. O ahlaksız bir bayana o şekilde saldırdığı halde bayrağı ona teslim etmiyor. Olay bu kadar açık net. Bu işi evelallah başaracağız.

ERDOĞAN, MADURO İLE
TELEKONFERANSLA GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün ayrıca Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile telekonferans yöntemiyle görüştü. İki ülke arasında anlaşma imzalanan görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de yer aldı. Çavuşoğlu, görüşmeye ilişkin fotoğrafı sosyal medya hesabından "Filistin davasına verdiği destekten dolayı Venezuela'ya çok teşekkürler" notuyla paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siz 1. Meclis’ten sonra ikinci kurucu Meclis’siniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN